Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laba ziņa vecākiem: Aizkraukles bērnudārzā “Saulīte” atvērs vēl vienu grupu!

Pieprasījums pēc vietām Aizkraukles no­vada pirmsskolas izglītības iestādēs kļuvis lielāks nekā piedāvājums, tādēļ Aiz­kraukles novada dome nolēma no sep­tembra  specializētajā pirmsskolas izglītības iestādē “Saulīte” atvērt bērnu grupu, kuru apmācīs pēc vispārizglītojošās programmas.
 
“Saulīti” apmeklē vairāk nekā 50 bērnu no triju gadu vecuma, un viņu apmācībā tiek īstenotas specializētās izglītības programmas ar valsts finansējumu, tomēr iestāde nav pilnībā piepildīta. Tās vadītāja Sarmīte Kruglova informē, ka tiks atvērta viena grupa apmēram 15 bērniem no pusotra līdz triju gadu vecumam. Pašlaik tiek licencēta vispārizglītojošā programma bērnu apmācībai. Darbinieku skaitu nepalielinās, strādās pašreizējie darbinieki — skolotāja, viņas palīgs, būs pilna slodze apkopējai veļas mazgātājai. Šo darbinieku algošanai un jaunam inventāram no pašvaldības budžeta dome no septembra līdz gada beigām piešķīra 13 tūkstošus eiro  (algām 8570 eiro,  aprīkojumam — 4500 eiro). Valsts finansējumu var saņemt  tikai specializēto programmu īstenošanai, tādēļ nākamgad no budžeta darbinieku algām vispārizglītojošās programmas īstenošanai būs vajadzīgi vismaz 26 tūkstoši eiro. Vēl kādu grupu nav paredzēts atvērt, jo jārezervē vieta bērniem ar valodas, redzes un citiem traucējumiem. 

Bērnudārzs no 15. augusta aicina darbā  pirmsskolas skolotāju, tomēr tas nav saistīts ar jaunās grupas atvēršanu — viena skolotāja pārtrauc darba attiecības.

Vai līdz ar papildu grupas atvēršanu rindas jautājums būs atrisināts? Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Silaraupa atbild apstiprinoši — pašlaik “Saulītes” jaunajā grupā iekļauti deviņi bērni. Tomēr situācija līdz septembrim var mainīties — parasti iesniegumi par bērnu uzņemšanu bērnudārzos tiek saņemti vēl augustā.

Novadu ziņas