Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lāčplēša diena Aizkrauklē

Šodien, Lāčplēša dienā, lāpu gājienā no Aizkraukles pilsētas kultūras nama līdz stēlai “Lāčplēša cīņa”, kur notika svinīgs piemiņas brīdis, devās daudzi aizkrauklieši.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, uzrunājot klātesošos, atcerējās pagājušajā gadsimtā izcīnītās Brīvības cīņas. Viņš uzsvēra, ka ir svarīgi ir gadu turpināt tradīciju doties lāpu gājienā, kuru savulaik iedibināja Aizkraukles novada ģimnāzija un kas kļuvusi par visa novada tradīciju. Šāds pasākums  jaunajā paaudzē veido patriotisku  attieksmi pret savu valsti. Ir svarīgi pieminēt Latvijas Brīvības cīņas, karavīrus, bez kuriem mums nebūtu savas valsts. “Mums jābūt gataviem nosargāt to dāvanu, kuru pirms simts gadiem mums sagādāja mūsu vecvectēvi. Mūsu pienākums ir nosargāt šo dāvanu, aizstāvēt to gan fiziski, gan garīgi. Mums nevajadzētu nievājoši izturēties pret savu zemi, savu valsti, jo tas kādam varbūt pat ir izdevīgi,” sacīja Aizkraukles mērs. Viņš domā, ka līdz nākamajai Lāčplēša dienai vajadzētu pie stēlas izvietot piemiņas plāksni, kur būtu izlasāmi četru Aizkraukles novada Lāčplēša ordeņa kavalieru vārdi. “Turēsim brīvības ideju savos prātos, savās sirdīs, iedegsim piemiņas svecītes savās mājās. Lai Dievs svētī Latviju!” uzrunas noslēgumā sacīja sacīja Leons Līdums.

Zemessardzes 55. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Ingus Manfelds, pieminot  Latvijas Brīvības cīņas, uzsvēra — karavīriem, kas cīnījās teju pirms simts gadiem, bija liels sapnis — par savu zemi, brīvu Latviju, savu valodu, par iespēju būt noteicējiem pašiem savā zemē, un tas viņiem deva spēku cīnīties. Arī šodien katram ir savs sapnis, arī par to, kādu Latviju gribam redzēt. Uzrunas noslēgumā viņš
aicināja atcerēties, ka Latvija — tie esam mēs paši, ikviens no mums ir Latvija! 

Novadu ziņas