Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Goda aplis pieturēs Pļaviņu novadā ar pikniku pilsētas vidū

13. jūlijā Pļaviņu novads ielūdz uz novada svētkiem - “Piektdienas Pēcpusdienas Pikniku Pļaviņu Pļavā”. Svētki notiks “Latvijas Goda apļa” ietvaros, kas ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā. 50 novadu vidū ir arī Pļaviņu novads.

13. jūlijā no plkst. 18.00 Pļaviņās, Daugavas 50 jeb Pļaviņu pļavā, aicināti pulcēties tuvi un tāli, mājinieki un viesi, lai kopā pavadītu Pļaviņām raksturīgo, pēc Daugavas, vīgriežiem un laimes smaržojošo vasaras vakaru.

Šis būs otrais “Piektdienas Pēcpusdienas Pikniks Pļaviņu Pļavā”. Pirmo reizi tas notika pagājušajā gadā kā viens no Pļaviņu 90gades svinību pasākumiem. Pilsētas centrā sarīkotais pikniks guva apmeklētāju atsaucību un, iespējams, ka turpmāk tas kļūs par Pļaviņām raksturīgu, tradicionālu pasākumu.
Piknika vietas tiks ierādītas un tās varēs iekārtot no plkst. 18.00. Organizatori aicina īpaši piedomāt pie noformējuma, jo krāšņākās un neparastākās piknika vietas tiks pie balvas. Arī paši pasākuma dalībnieki aicināti ievērot dreskodu – ģērbties puķu raksta apģērbos. Piknikotāji varēs baudīt Pļaviņu plostnieku putru un Pļaviņu padzērienu, par pārējo cienastu jāparūpējas un līdzi jāņem pašiem.

Plkst. 19.00 ar koncertu “Es dziedu, es dejoju Latvijai” vakaru ieskandinās Pļaviņu amatiermākslas kolektīvi, kas tikko būs atgriezušies no Dziesmu un deju svētkiem un to sajūtas, atmosfēru un noskaņu būs atveduši līdzi uz Pļaviņām. Koncertā piedalīsies JDK “Daugaviņa”, VDK “Vidupe”, koris “Loreleja” un Klintaines pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Dzirnas”. Koncertā dzirdēsim arī starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” dalībniekus – folkloras kopu „Āre”, Vietalvas pagasta sieviešu vokālo ansambli „Zīle” un Aiviekstes pagasta senioru vokālo ansambli „Ābeļziedi”.

Goda saimnieku loma pasākumā uzticēta Pļaviņu novada domes priekšsēdētājam Aigaram Luksam un Pļaviņu novada domes deputātei Silgai Stučkai.
Goda viesu kārtā šajā vakarā tiks celti TDA “Daugaviņa” dalībnieki, jo deju ansamblis šogad svin 70 gadu jubileju. Gaidīsim visus bijušos ansambļa dalībniekus, bet, jo īpaš, organizatori lūdz pieteikties dalībniekus, kuri dejojuši līdz 1970. gadam, zvanot +371 29251711.

“Piektdienas Pēcpusdienas Piknikā Pļaviņu Pļavā” varēs vērot ne vien citus dejojam, bet  arī pašiem iesaistīties pļavas dančos ar “Smaidām”. Iestājoties tumsai, Pļaviņu naksnīgās debesis pārsteigs uguns šovs.

No plkst. 22.00 līdz rīta gaismai Pļaviņu pļava pārvērtīsies par zaļumballes vietu. Ballē muzicēs “Rumbas kvartets”.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana. Fotogrāfijas un video var tikt izvietoti Pļaviņu novada mājas lapā, Pļaviņu novada sociālo tīklu profilos un Pļaviņu Novada Ziņās.

Novadu ziņas