Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas tautas saime veido grāmatu

Atsaucoties aicinājumam atrast ideju, kā atzīmēt Latvijas valsts 100 gadu jubileju, biedrība “Rasa” (Rīgas aktīvo senioru alianse) piedāvā veidot īpašu Latvijas Tautas Saimes grāmatu. Tajā cilvēki Latvijā un ārvalstīs var ierakstīt savu veltījumu, vēlējumu, pārdomas, apsveikumus vai attīstības ideju Latvijas valstij  jubilejā. Paredzēts, ka grāmata apceļos visu Latviju, un šobrīd tā ir Kokneses tūrisma informācijas centrā.

Idejas mērķis ir izveidot pirmreizēju un unikālu tautas rakstītu grāmatu, veltītu mūsu valsts 100 gadu jubilejai. Tās devīze “Mans ceļš. Latvija.”. Saistībā ar to ieceres autori aicina cilvēkus iesaistīties Latvijas dzimšanas dienas sagaidīšanā, pārdomājot savu dzīvi Latvijā, uzrakstot savu vēlējumu, ideju, rosinājumu vai vīziju šim brīdim un valsts nākotnei. Projekta īstenotāji iecerējuši vispirms aptaujāt cilvēkus, kuri ir mūsu valsts vienaudži, bet tajā var iesaistīties ikviens — dažādu tautību cilvēki visos novados, kuru dzīve ritējusi kopā ar Latviju, kuri dzimuši un auguši gan reizē ar Latviju, gan brīdi pirms valsts dibināšanas, gan vēlākos gados, pieredzējuši laikmeta griežus un saglabājuši mīlestību, uzticību un ticību Latvijai. Viņu rakstītais būs kā saturošs pavediens, dzīparojot ceļu cauri Latvijas pagastiem un novadiem. Tas viss rakstos veidos mūsu laikmeta gleznu, pēc kuras pēc daudziem gadiem varēs uzzināt par tradīcijām, kultūras daudzveidību, ekonomiku, tautsaimniecību, politikas niansēm, cilvēku pašaizliedzību un patriotismu, savstarpēju cieņu un sapratni, stāvot valsts neatkarības sardzē.

Kokneses novada domes tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite pastāstīja, ka grāmata Koknesē nonākusi ar novada represēto nodaļas aktīvistes Lības Zukules gādību, lai šīs puses cilvēkiem būtu iespēja tajā atstāt savu vēstījumu. Pirmie ieraksti tajā jau tapuši. Aktīvākie līdz šim bijuši seniori, atstājot savas pārdomas un vēlējumus nākamajām paaudzēm. Vēl citi apskatījuši grāmatu un vēlas apdomāt, pirms veikt ierakstu, kādu savas paaudzes liecību atstāt nākamajām. To vēl varēs izdarīt, jo Latvijas Tautas Saimes grāmata  Kokneses tūrisma informācijas centrā būs līdz pavasarim.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

20171021-1214-latvijai100.jpg

Novadu ziņas