Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ledus vēl plāns

Līdz ar salu ūdenslīmenis Vidzemes un Zemgales upēs krītas, tās pamazām aizsalst — informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā. Glābšanas dienesta darbinieki gan brīdina, ka vēl nav izveidojies stabils ledus, tāpēc staigāt pa to ir bīstami.

Daugavas augštecē, ārpus Latvijas teritorijas, upes virsmu jau klāj ledus kārta. Ledus izveidojies arī posmā Pļaviņas — Jēkabpils. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles daļas Pļaviņu postenī “Staburags” uzzināja, ka  Pļaviņās no Aiviekstes grīvas līdz mūzikas skolai sastumti un sasaluši vižņi, tālāk ir gluda ledus sega. Tās biezums ir aptuveni 10 centimetru. To apliecināja arī vairāki laikraksta aptaujātie makšķernieki. Arī lejpus Pļaviņu HES Daugavas līčos ir aptuveni 10 centimetru biezs ledus, bet upes vidus iepretim Jaunjelgavai vēl nav aizsalis. Savukārt Mēmelē un Dienvidsusējā ledus ir vien astoņus līdz deviņus centimetrus biezs. Arī šīs upes straujākajos posmos vēl nav pilnībā aizsalušas. 

Madonas reģionālās vides pārvaldes inspektori informē, ka šogad ledus  biezums, neskatoties uz aukstumu, pieaug neierasti lēni. Turklāt interesanti, ka lielākajām ūdenstilpēm, piemēram, Mežezeram un Kāla ezeram, ir biezāks ledus nekā mazajiem ezeriņiem.   

Precīzi ledus segas biezuma mērījumi ūdenstilpēm nav veikti, jo ledus vēl ir pārāk plāns un uz tā būt ir bīstami.

Novadu ziņas