Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lēkājot bagāts nekļūs

Neražas, zemu cenu, pārdomas raisošs — tāds bijis šis gads dažādu nozaru lauksaimniekiem, jo īpaši graudkopjiem. Visi kā viens gan teic: plinti krūmos nemetīs, jāstrādā, lai nākamais būtu labāks. Katram ir savas, konkrētas ieceres, un to piepildījumam viņi strādā jau tagad. Par aizejošo gadu un nākotnes iecerēm stāsta divi pieredzējuši Aizkraukles puses zemnieki.

Ansis Saliņš no Pļaviņu novada Vietalvas pagasta saimniecības “Iesalnieki 1”, jautāts par šī gada būtiskāko, teic, ka, mācoties no kļūdām, apdrošinājis visus ziemāju sējumus. Gads kā graudkopim nav bijis spīdošs, un pat apzīmējums “ļoti pieticīgs” ir par maigu, īpaši attiecinot uz ražas novākšanas laiku. Tas gan liek sarosīties, koncentrēties, lai nākamā gada raža segtu šī gada zaudējumus.

Juris Smirnovs, Neretas novada Zalves pagasta saimniecības “Pumpuri” saimnieks, teic, ka par jaunu ēku būvēšanu, tehnikas iegādi vismaz pašlaik nedomā. Viss nepieciešamais ir.

Līdzīgi kā citi viņa aroda brāļi graudkopji, viņš atbalsta sējumu apdrošināšanu. Tas ir īpaši svarīgi, ja saimniecībai jāmaksā bankas kredīts. Jāņem vērā noteikums, ka apdrošināšana ir spēkā līdz  graudu pilngatavībai. Tāpēc pagājušajā sezonā, kad labības kulšanu traucēja laika apstākļi, apdrošināšana ražas zaudējumus nesedza. Apdrošināšanas līgumā ietilpst kailsals, izsušana, krusa, lietusgāzes un tamlīdzīgas stihijas.

Visu rakstu lasiet 13. decembra "Staburagā". Ērti abonēt šeit:

Novadu ziņas