Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz 10. jūlijam notiks Vecumnieku Liliju svētki

No 4. līdz 10. jūlijam notiek Vecumnieku Liliju svētki. Nedēļas garumā apmeklētājus priecē izstādes, koncerti, izrādes, brīvdabas kino, dažādas radošas un izklaidējošas aktivitātes, floristikas meistarklase un floristu darbu konkurss.

7.jūlijā plkst. 20.30 visi interesenti tiks aicināti uz floristikas meistardarbnīcu, kurā Latvijas amatniecības kameras florista amata meistares Līgas Lauriņas vadībā varēs darināt sievišķīgas matu rotas un krāsainas piespraudītes. Uz meistardarbnīcu aicināti visi interesenti, arī tie, kuri vēl nav iemēģinājuši roku floristikā. Savukārt 7.jūlija vakarā  plkst. 22.00  brīvdabas estrādē būs Jāņa Streiča filmas “Likteņdzirnas” bezmaksas seanss.

Skaisto Vecumnieku jaunā ezera krastu svētku norises turpinās apdzīvot arī 8.jūlijā plkst. 19.00, kad uz ļoti īpašu, emocijām bagātu koncertu Vecumnieku novada ļaudis aicina Vecumnieku un Baldones novadu jauniešu simfoniskais orķestris “Draugi” un diriģenti Solvita Loka un Aigars Dziļums.

Liliju svētki savu kulmināciju sasniegs 9. jūlijā, purpura krāsā iezīmētajā svētku dienā, kad jau no plkst. 11.00 tradicionālo floristu darbu konkursu papildinās dažādas aktivitātes parkā pie bibliotēkas, plkst. 11.30 uz floristu konkursa atklāšanu aicinās floristi no visas Latvijas un Misas tautas nama sieviešu vokālā ansambļa “Vēja meitenes” (vadītāja Olga Černišova - Stūriška) dāmas, no plkst. 12.00 tautas namā būs skatāma kino programma “Vecumnieki filmās”, Plkst. 14.30 tautas nama zālē apmeklētāji varēs baudīt Bārbeles tautas nama amatierteātra iestudēto „Mazo Raganiņu” pēc Otfrīda Preislera pasakas motīviem (režisors Ingus Pavinkšnis), savukārt plkst. 15.00 visi liliju ziedu mīļotāji un audzētāji aicināti uz izglītojošu seminārs un tikšanos ar vadošajiem liliju selekcionāriem Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā. Rakstiem caurausts tautas deju uzvedums “Purpura krāsas debesīs es Tevi reiz redzēju” (mākslinieciskā vadītāja Sarmīte Vēvere) priecēs svētku apmeklētājus plkst. 17.00 stāvlaukumā pie tautas nama. Tā pat visas dienas garumā Vecumnieku vidusskolas stadionā notiks Vecumnieku sporta spēles, bet Vecumnieku vidusskolā (bērnudārza, sākumskolas ēka, Kalna ielā 13-a) notiks Darts Liliju kausa 2016 izcīņa. Savukārt 9. jūlija plkst. 20.00 brīvdabas estrādē džeza ritmos svētku apmeklētājus un dalībniekus ievedīs dziedātāja Rūta Dūduma. Pēc notikumiem bagātas dienas uz Liliju svētku balli aicinās grupa “Tērvete”.

Vecumnieku 11. Liliju svētki šogad noslēgsies 10. jūlijā plkst. 10.00 ar Liliju svētku dievkalpojumu Vecumnieku evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Vecumnieku ļaudis aicināti piedalīties liliju ziedu izstādē Vecumnieku tautas namā, nesot savā dārzā izlolotos liliju ziedus uz tautas namu 8. jūlijā.

Novadu ziņas