Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz novembrim — 100 grāmatu

Kokneses pagasta bibliotēkā ideju maisam gals nekad  nav ciet. Jau novembrī bibliotēkā tika izsludināta lasīšanas akcija “100 līdz 100!”

Par pasākuma atšifrējumu vairāk stāsta tā iniciatore Ingrīda Grūbe: “Sagaidot Latvijas simtgadi, bibliotēkā organizējam latviešu autoru daiļdarbu lasīšanas akciju, kas sākās pērn novembrī, bet noslēgsies šīgada novembrī. Tās laikā lasītāji aicināti izlasīt 100 latviešu autoru grāmatas.”  Ingrīda uzsver, ka galvenais ir akcijas dalībnieku vēlme piedalīties šajā konkursā. Tās noslēgumā netiks rīkoti nekādi eksāmeni un pārbaudes, vai tiešām ir izlasītas 100 grāmatas. Tas jau nekas, ja šis skaitlis tiks sasniegts kādu mēnesi vēlāk. Patlaban akcijai pieteikušies deviņi lasītāji. Katram lasītājam Ingrīda iekārtojusi savu mapīti. Pagaidām vislabāk lasīšanā sokas Ilzei Kalvišķei. Kopš pieteikšanās akcijai viņa jau izlasījusi 22 latviešu autoru grāmatas. Ingrīda bilst, ka Ilze ir čakla lasītāja arī bez jebkādām akcijām. Bibliotēkas lasītāji no latviešu autoriem īpaši iecienījuši Ingunu Baueri, Moniku Zīli, Dainu Avotiņu un citus.

Akcijas noslēgumā visiem tās dalībniekiem būs kopīgs pasākums. “Par godu simtgadei sarīkosim svētkus paši sev. Iespējams, tā būs kāda ekskursija, varbūt pat  tepat uz Aizkraukles pagasta padomju laika muzeju, jo daudzi tur vēl nav bijuši, varbūt vienkārši sarīkosim sirsnīgu pasākumu,” teic Ingrīda un piebilst, ka pieteikšanās lasīšanas akcijai vēl turpinās.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

20171021-1214-latvijai100.jpg

Novadu ziņas