Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līgumu ar būvvaldi noslēdz tikai pusgadam 3

Skrīveru novada domes sēdē, kas notika aizvadītā gada nogalē, deputāti neatbalstīja lēmumu slēgt deleģēšanas līgumu ar Kokneses apvienoto pašvaldību būvvaldi un piešķirt finansējumu tās uzturēšanai. Janvāra sākumā domes ārkārtas sēdē šis jautājums gan pārskatīts, un šobrīd būvvaldes pakalpojumi Skrīveru novada iedzīvotājiem tiks nodrošināti.

Likums paredz, ka pašvaldības funkcija ir nodrošināt savas administratīvās teritorijas būvniecības procesa tiesiskumu, izveidojot būvvaldi savā teritorijā vai vienojoties ar citām pašvaldībām par kopīgas būvvaldes dibināšanu. Skrīveru novads ir maza pašvaldība, kas pati nevar atļauties uzturēt būvvaldi, kurā noteikti jābūt vismaz vienam arhitektam un vienam būvinspektoram. Tādēļ pēc administratīvi teritoriālās reformas bija atbalstīts lēmums veidot Kokneses apvienoto pašvaldību būvvaldi un tai deleģēt šīs funkcijas. Tā tas bijis vairākus gadus, līdz pagājušā gada nogalē pēc ilgiem strīdiem Finanšu komitejā un pārrunām domes sēdē, jo vienprātības šajā jautājumā nebija, lēmums par deleģēšanas līguma slēgšanu netika pieņemts. Pirms balsojuma deputāts Udo Pērsis ieteica meklēt citu būvvaldi, jo “visas problēmas, kas iepriekš pašvaldībā bijušas, saistītas tieši ar būvniecību”. Taču, tā kā neviens priekšlikums par konkrētas citas būvvaldes izvēli netika iesniegts, domes priekšsēdētājs Andris Zālītis aicināja deputātus balsot par līguma slēgšanu. Četri deputāti priekšlikumu atbalstīja, trīs bija pret, divi atturējās, un lēmumu nepieņēma.

Sekojot līdzi diskusijām par šo jautājumu, var secināt, ka viens no iemesliem, kāpēc daļa deputātu neatbalstīja līguma pagarināšanu, ir iebildumi pret Kokneses apvienotās pašvaldību būvvaldes vadītāja Jana Korola darbu. Deputāti Jānis Brokāns, Udo Pērsis un Deniss Vigovskis vairākkārt ieteica uzaicināt uz sēdi būvvaldes vadītāju, lai viņš pastāstītu par šīs iestādes darbu, izklāstītu priekšlikumus, kā to varētu uzlabot. “Tad zustu neuzticība pret šo vadītāju,” sēdē piebilda J. Brokāns. Viņš arī atgādināja, ka Valsts valodas inspekcija sodījusi J. Korolu par valsts valodas nelietošanu tādā apjomā, kāds nepieciešams viņa profesionālo un amata pienākumu veikšanai.

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 8. janvāra numurā.

Komentāri 3

Susurs

Nu brīnums jau arī ir!!! Biedrs Korols vai Koroļ - tagad jau modē vārdus un uzvārdus latviskot, tas ir ,kropļot - jau ir pensionārs. Pie visa tā - viņa latviešu valoda ir zem katras kritikas! kas tur ir par lobiju, kurš nelaiž Koroļu vaļā no darba????

pirms 3 gadiem, 2016.01.08 13:45

jaanis.amatnieks1961

Pensijas vecums nevar būt par iemeslu atlaišanai no darba. To paredz Latvijas likumdošana. Ja jums ir ziņas par kādu lobiju vai citu iemeslu,kurš spētu sašķobīt šī vīra ieņemamo stāvokli,tad variet rakstīt droši iesniegumu attiecīgām institūcijām. Par valodas nezināšanu soda tika piemērots attiecīgi likumam. Varam nefantazēt.

pirms 3 gadiem, 2016.01.08 14:20

Bite

Sii sasaukuma Skriiveru deputaati allaz izceelusies ar inteligenci un zinaasanaam it visaas jomaas. Ar atminju gan taa pasvakaak. Domes seedee klaja nirgaasanaas par cieniijamu, inteligentu un patiesi gudru cilveeku - Janu Korolu.

pirms 3 gadiem, 2016.01.08 19:35

Novadu ziņas