Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Likteņdārza amfiteātrī ar Latvijas Rotari klubu atbalstu atklāts gājēju tiltiņš

18.novembrī Latvijas Rotari klubi pasniedza skaistu dāvanu Likteņdārzam un Latvijai - tika atklāts Likteņdārza amfiteātra labās puses gājēju tiltiņš, kas viesiem ļauj turpināt dārza apskati Skatu terases virzienā. Likteņdārza ainavas autora Shunmyo Masuno projektā amfiteātrī paredzēti trīs tilti, un šis ir pirmais, kas ir īstenots.

Vilis Vītols, “Kokneses fonda” padomes priekšsēdētājs: “Likteņdārzs tiek celts, lai mūsu nākamās paaudzes neaizmirstu pagājušā gadsimta notikumus – gan mūsu tautas traģēdijas, gan mūsu valsts atjaunošanos. Mums ir sava valsts – ir un būs. Katrs no mums pieliks savu smilšu graudiņu savā vietā savu iespēju robežās, pamazām.”

Ideja par tilta kā rotariešu dāvanu Likteņdārzam un Latvijai simtgadē radās 2016.gadā, kad Rotari prezidents (2016. – 2017.) Jurijs Šteinbuks viesojās Likteņdārzā. Šovasar „Kokneses fonds” saņēma rotariešu 7 000 eiro ziedojumu. Īpašs paldies jāsaka Jurijam Šteinbukam, Inesei Priedniecei, Pēterim Cielavam, Valdim Garozam un Andrim Šternbergam. Pie tilta atrodas plāksnīte ar Rotari kustības veltījumu Latvijai tās simtgadē. 13 metrus garajam un pusotru metru platajam tiltam nākamajos posmos plānots pievienot stikla margas.

Jurijs Šteinbuks, Rotari prezidents un idejas autors: “Kopīgiem spēkiem esam realizējuši skaistu projektu – šis tiltiņš iemūžinās Rīgas Rotari kluba un arī visas Latvijas rotariešu devumu mūsu Latvijas nākotnē, kā piemiņas zīme arī tiem rotariešiem, kuriem nebija tā laime sagaidīt mūsu dārgās Latvijas simtgadi. Vajag tikai lielus sapņus sapņot un turēt lielu gribu, jo tad skaisti un lieli projekti var tikt realizēti. Lai tiltam ilgs mūžs un mūsu Latvijai vēl ilgāks!”

Tilta būvniecībā un veidošanā piedalījās gan uzņēmumi, gan privātpersonas: SIA „Arhis Arhitekti” (tilta arhitektūras daļa – ziedojums), SIA „Kurbada tilti” (konstruktīvā daļa), Lietuvas uzņēmums „Ajeras” un pārstāvis Lauris Līvs, kā arī Latvijas SIA „Daugavas radzes” (abas kompānijas gādāja materiālus), Jēkabpils uzņēmums SIA „Ramda C” veica būvniecības darbus.

Par Rotari. Rotari ir organizācija, kas visā pasaulē vieno ap 1,2 miljoniem uzņēmēju un citu profesiju pārstāvju. Rotari biedri īsteno dažādus palīdzības projektus, atbalsta augstus profesionālās ētikas principus un veicina mieru un labu gribu visā pasaulē. Rotari organizācijas moto ir „Pašaizliedzīgi kalpot”.

Par Likteņdārzu. Likteņdārzs ir unikāls  vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņumu. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija „Kokneses fonds”, ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība. Vēsturiski Likteņdārza amfiteātra būvniecība tika uzsākta 2010. gadā ar zemes darbiem un katru gadu pakāpeniski tiek izbūvēta kāda amfiteātra daļa.

Novadu ziņas