Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku koncerts

Atzīmējot viena no Latvijas neatkarības atjaunošanas laika nozīmīgākajiem notikumiem — Baltijas ceļa — 30. gadadienu, 24. augustā Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku koncerts “Saule, Pērkons, Daugava”.

“Ar Baltijas ceļu sākās reāli procesi, pierādījās pasaulei, ka ar nevardarbīgu protesta akciju tautas var izteikt savu kvēlāko vēlmi —  būt brīviem. Tādēļ koncertu redzu kā brīvības daudzinājumu un apliecinājumu tam, ka Baltijas tautas — latvieši, lietuvieši un igauņi — ir vienots spēks. Saule, Pērkons, Daugava —  Raiņa vārdos dzīvo trīsvienība latviešu svētumiem, katrs ar savu spēku un aizsardzību tautai,” skaidro koncerta režisore un scenārija autore Dace Micāne-Zālīte.
 Režisore stāsta, ka Likteņdārzs ir vispiemērotākā vieta šādam koncertam, kurš plānots kopā ar saules gaitas noslēgšanos vakarā. Arhitekts un scenogrāfs Didzis Jaunzems, projektējot brīvdabas skatuvi, radīs ar arhitektūras vizuālajiem līdzekļiem skatu, kad saslēdzas dabas skaistums, dziesmu, mūzikas, deju skaistums svētku īpašā gaisotnē, kad gaisā virmo prieks, lepnums un Latvijas mīlestība!
Svētku koncertā  “Saule, Pērkons, Daugava” piedalīsies komponists Mārtiņš Brauns, koris “Gaudeamus”, dziedātāji Ieva Akuratere, Lorija Vuda un citi. Mārtiņš Brauns īpaši šim koncertam gatavo kādu pārsteigumu — jaunu skaņdarbu. Savukārt pazīstamais horeogrāfs Agris Daniļevičs jau strādā pie deju priekšnesumiem, kas jāpielāgo dejai Daugavas krastā. Koncerta programmu veido diriģents Ivars Cinkuss.
Koncerta tapšanu atbalsta Kokneses novada dome. Arī Kokneses kultūras cilvēki — dziedātāji, dejotāji — palīdzēs koncerta dalībniekiem un viesiem svētku vainagā ievīt skaistākos ziedus.

Novadu ziņas