Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maksu par tīklu apkalpošanu iekasēs “Lauma — A” 3

Aizkrauklē maksu par iekšējo siltumtīklu apkalpošanu pagaidām iekasē SIA “Aizkraukles siltums”, taču no oktobra to darīs Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmums “Lauma — A”. Kāpēc tādas izmaiņas?

Pašvaldības uzņēmuma “Lauma — A” direktore Ludmila Beināre skaidro, ka tas jādara saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem nr. 1014 “Kārtība, kādā aprēķināma maksa par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu”. Maksu par siltumtīklu apkalpošanu iekļaus apsaimniekošanas maksas rēķinā, līdz ar to tā palielināsies par 1,7 santīmiem par kvadrātmetru un būs 28,7 santīmi par kvadrātmetru mēnesī mājās bez liftiem un 32,5 santīmi mājās ar liftiem, sākot ar trešo stāvu.
“15 gadu laikā šī pakalpojuma tarifa likme nebija mainīta, bet pakalpojuma izmaksas ir pieaugušas. SIA “Lauma — A” un “Aizkraukles siltums” savstarpējos norēķinos pakalpojuma cena tiks pārskatīta un varētu tikt palielināta, taču tas neietekmēs iedzīvotājiem noteiktos maksājumus,” stāsta Beināres kundze. “Iedzīvotāji būs ieguvēji — “Aizkraukles siltumam” par  iekšējo siltumtīklu apkalpošanu viņi maksāja 1,7 santīmus par kvadrātmetru mēnesī un vēl PVN, kopā divus santīmus, bet apsaimniekošanas maksai PVN nepiemēro, līdz ar to viņi par tīklu apkalpošanu maksās tikai 1,7 santīmus par kvadrātmetru mēnesī,” stāsta Ludmila Beināre.
Vai “Lauma — A” apsaimniekošanas maksu plāno palielināt? “Nevaram ne palielināt, ne samazināt, jo par to sapulcē jālemj dzīvokļu īpašniekiem. Katru gadu novērtējam māju tehnisko kārtību un izveidojam remontdarbu plānu, par kuru informējam māju vecākos. Viņiem par to ir jāinformē iedzīvotāji un sapulcē jālemj, kādi darbi būtu   veicami. Ja mājas kontā ir naudas uzkrājumi, “Lauma — A” veic remontdarbus, izvērtējot prioritātes, bet, ja uzkrājumu nav, tad dzīvokļu īpašniekiem ir jādomā par apsaimniekošanas maksas izmaiņām. Piemēram, Draudzības krastmalas 4. mājas dzīvokļu īpašnieki nolēma, ka mājas jumta nomaiņai vajadzīgo summu — 3281 latu — iekļaus apsaimniekošanas maksā un gadu tā būs par 14 santīmiem par kvadrātmetru mēnesī lielāka. Jumtu maina “Lauma — A”, un tas ir lētāk nekā tad, ja to darītu kāda cita firma. Šomēnes jaunā jumta klāšanu pabeigsim.”

Fakts

 Aizkrauklē apsaimniekošanas maksa ir 27 santīmi par kvadrātmetru mēnesī mājās bez liftiem un 30,8 santīmi mājās ar liftiem.

Komentāri 3

ШУВЯЭШМЩЕЭФОФ

Pareizi uzturēsim vēl vienu cilvēku Laumā, kas sagatavos rēķinus. Absurds.

pirms 8 gadiem, 2011.09.12 15:04

Moīša

Tur no mūsējiem pie amatiem, bet to baur pie to maksašan.

pirms 8 gadiem, 2011.09.12 17:39

Vispār tau tā apsaimniekošanas maksa Aizē ir liela! Krāpnieki!

pirms 8 gadiem, 2011.09.14 12:46

Novadu ziņas