Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Man svarīga brīva Latvija”

“Domājot par saviem bērniem un mazbērniem, arī šodien ietu uz barikādēm,” saka daudze­sietis Aivars Kalnozols. Viņš bija viens no tiem cilvēkiem, kurš janvāra dienās pirms 25 gadiem cilvēkus mudināja doties uz Rīgu.

Tolaik Aivars Kalnozols strādāja par galveno inženieri Seces sovhozā, un daudzi secieši atminas, ka tieši viņš organizējis cilvēkus un ar savu mašīnu vedis uz Rīgu. Secieši turp devušies arī ar saimniecības autobusu. Pats daudzesietis, atminoties tā laika notikumus, atklāti atzīst: toreiz daudzi turp devušies intereses dēļ un arī tāpēc, ka visi brauca. Neies taču palikt mājās tik svarīgā brīdī!

Cilvēki vairākas diennaktis viens otru nomainījuši, dežurējot pie stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā. Aivars Kalnozols atceras, ka viņi tur pavadījuši apmēram divas diennaktis, sargājot televīzijas studiju Zaķusalā. Spilgti atmiņā palikuši vairāki mirkļi, viens no tiem — turpat aizvējā smagās mašīnas piekabei nolaists borts, un uz šīs improvizētās skatuves muzicējuši vairāki Latvijā populāri mūziķi. Mūzika skanējusi arī televīzijas studijas pirmajā stāvā, kur cilvēki varējuši iet atpūsties un sasildīties.

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 19. janvāra numurā.

Novadu ziņas