Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Mežarozes” dosies uz Ungāriju 7

Jaunjelgavas novada Sunākstes pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Mežaroze” dziedātājas vasaru sagaidījušas ar jauniem tērpiem. Līdzekļus piešķīra pašvaldība, bet darināja sunākstiete, arī ansambļa dalīb­niece.

Ierosme jaunajiem tērpiem radās, saņemot aicinājumu doties uz vasaras mūzikas festivālu Ungārijā. “Vajag ne tikai labi nodziedāt, bet arī labi izskatīties,” teic Vineta Liepiņa, ansambļa dalībniece, arī pagasta kultūras darbu organizatore. “Jaunu tērpu izgatavošanai lūdzām atbalstu novada domei. Manuprāt, šis brauciens mūsu kolektīvam liks pamatīgi sasparoties, cels pašapziņu, veicinās mūsu izaugsmi, dos pieredzi. Dziedot citā valstī, atgādināsim par Latviju, popularizēsim Jaunjelgavas novada un Sunākstes vārdu.”

Vienpadsmit eleganto tērpu darinājusi ansambļa dalībniece Inta Krastiņa, kurai šūšana nav profesija, bet gan sirdslieta kopš bērnības. Šūšanas prasmes viņa apguvusi kursos Rīgā. Inta ikdienā strādā savā zemnieku saimniecībā, bet brīvo laiku atlicina šūšanai. Sākotnēji bijis plānots tērpus uzšūt līdz augustam, kad jādodas uz Ungāriju. Taču, tā kā Intai šūšana veikusies raiti un tuvojušies Tautas māk­slas svētki, tas bijis papildu stimuls pasteigties. Ansambļa nosaukumu, izgatavojot dekoratīvās piespraudes — ziedus, simboliski iemūžinājusi dalībniece Mirdza Caune.

Paralēli mēģinājumiem, kuros gatavo programmu kārtējiem svētkiem, sunākstietes cītīgi mēģina arī dziesmas, ko plānots dziedāt Ungārijā.

Komentāri 7

AIZKRAUKLIETE

SUPER ! Lai Jums meitenes veicas- parādīt sevi un popularizēt Latviju!

pirms 5 gadiem, 2014.06.13 09:14

Koknesiete

Skanīgas balsis, prieka un iespaidu pilnu šo braucienu jaukajām mežarozītēm!

pirms 5 gadiem, 2014.06.13 09:59

jauniete

Patiess prieks par latvju meitenēm , kuras skanīgi dzied , pašas šuj un godam pārstāv sevi, savu pagastu dažādos koncertos un skatēs kopā ar ansambļa vadītāju Ilzi Bērziņu .
Lielo veiksmi arī turpmāk!
Lai skan!

pirms 5 gadiem, 2014.06.13 10:19

no malas

ļoti skaisti tērpi un skaistas balsis. Tiešām talantīgas dāmas.

pirms 5 gadiem, 2014.06.13 10:47

sana

Prieks par meitenēm un Ilzi!!Lai visas ieceres piepildās!!

pirms 5 gadiem, 2014.06.13 16:56

JURIS

Ak Dievs! Kur tik smukas un jaunas sievietes vēl šodien Sunākstē var atrast.

pirms 5 gadiem, 2014.06.13 18:56

Novadu ziņas