Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Monētu dienas bibliotēkās

Latvijas bibliotēkās šonedēļ sākas ikgadējās Monētu dienas, tās ilgs līdz 31. martam. Arī Aizkraukles reģiona bibliotēkas piedalās šajā akcijā.

Šogad Monētu dienās paredzētas vairākas aktivitātes. Konkursā “Atklāj monētu noslēpumus “Lursoft” laikrakstu bibliotēkā!” var sacensties individuāli, tiks noteiktas arī aktīvākās bibliotēkas. Aizkrauk­les pilsētas bibliotēkā izvietoti informatīvi materiāli, tomēr pagaidām interese vēl nav īpaši liela, jo konkurss tikko sācies. Bibliotekāres ikvienam interesentam stāsta, rāda un skaidro, kā iespējams piedalīties. Dalībniekam mājaslapā news.lv sagatavotajā anketā jāatbild uz 15 jautājumiem, kam katram sniegti trīs atbilžu varianti. Visi jautājumi saistīti ar Latvijai nozīmīgiem kultūrvēstures faktiem, kas iekalti kolekcijas jeb jubilejas un piemiņas monētās. Konkursa rīkotāji izlozes veidā noteiks septiņus uzvarētājus, izlozē piedalīsies tie, kuri būs pareizi atbildējuši uz visiem jautājumiem un anketā norādījuši savu bibliotēku. Individuālie uzvarētāji saņems balvu — Latvijas Bankas 2013. gada kolekcijas monētas. Arī to, kuru no septiņām jubilejas vai piemiņas monētām katrs uzvarētājs iegūs, noteiks lozējot.

Ja nav vēlmes asināt prātu, meklējot atbildes uz konkursa jautājumiem, var piedalīties Latvijas Bankas aptaujā par “Latvijas gada monētu 2013”. Balsojumu, ko veiks no bibliotēku IP adresēm, ņems vērā, nosakot bibliotēku apmeklētāju iecienītāko monētu.

Novadu ziņas