Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neapdomība ir viens no galvenajiem cilvēku bojāejas iemesliem ugunsgrēkos

Analizējot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) aizvadīto mēnešu statistiku par ugunsgrēkos cietušajiem un bojāgājušajiem cilvēkiem, var secināt, ka teju visi gadījumi ir saistīti tieši ar neuzmanīgu rīcību ar uguni — pie traģiskiem ugunsgrēkiem noved nezināšana, neuzmanība, neapdomīga rīcība vai pārgalvība.

Lielu daļu traģisko nelaimju varēja novērst, ja vien tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības.

VUGD apkopotā statistika liecina, ka šogad ugunsgrēkos dzīvību zaudējis 71 cilvēks, bet no oktobra sākuma ugunsgrēkos gāja bojā 16 cilvēki. Iespējamie ugunsnelaimju izcelšanās iemesli ir neuzmanīga smēķēšana, apkures ierīču nepareiza ekspluatācija, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens un konkrēti ugunsdrošības pārkāpumi, izmantojot atklātu uguni.

Diemžēl traģiski ugunsgrēki ar cietušajiem un bojāgājušajiem ir VUGD ikdiena, un lielākoties ugunsgrēki ar bojāgājušajiem izcēlušies tieši cilvēku bezatbildības un neapdomības dēļ — daļu no šiem ugunsgrēkiem varēja novērst, ja cilvēki rīkotos atbildīgi un ievērotu elementāras ugunsdrošības prasības, kā, piemēram, nesmēķētu gultā, pie krāsns nenovietotu degtspējīgus priekšmetus vai mēbeles un nelietotu bojātas krāsnis.

Zemgales reģionā oktobrī un novembrī cilvēki nav gājuši bojā, tomēr visa gada statistika liecina, ka 11 cilvēku dzīvības izdzisušas tieši Zemgalē. Šogad liktenīga bija kāda nakts, kad ugunsgrēkā Pļaviņu novadā dzīvību zaudēja divi brāļi. Kā iespējamais ugunsgrēka iemesls tiek minēts ugunsdrošības pārkāpums, izmantojot atklātu uguni — tā, visticamāk, bija bez uzraudzības atstāta degoša svece. Diemžēl šis ir gadījums, kad skaistā un mierpilnā sveču liesma pārauga postošā ugunsgrēkā ar bojāgājušiem cilvēkiem. Iespējams, brāļus varēja glābt dūmu detektors, kas ar spalgu skaņu viņus pamodinātu no miega un dotu iespēju izglābties.

Lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu, nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas. Tāpēc VUGD aicina parūpēties par sevi un saviem līdzcilvēkiem, ievērojot pašus svarīgākos drošības padomus:
lielākā daļa traģisko ugunsgrēku notiek, iestājoties aukstākam laikam, tāpēc, sākoties apkures sezonai, aicinām iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un ierīkot dūmu detektorus;
lai malkas plītis padarītu ikdienas lietošanā drošas, tām periodiski nepieciešama atjaunošana, rūpīgi aizsmērējot radušās plaisas, nomainot izdegušo cepeškrāsni, nostiprinot durtiņas un nenovietojot blakus viegli uzliesmojošus priekšmetus;
smēķēšana gultā ir bīstama un apdraud ne tikai jūsu, bet arī apkārtējo cilvēku dzīvību;
gatavojot ēdienu, neatstājiet to bez uzraudzības;
nelietojiet bojātas elektroierīces.

Pats svarīgākais, kas ir jāatceras — ja izcēlies ugunsgrēks vai radies cits apdraudējums un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvaniet pa vienoto ārkārtas palīdzības tālruni 112!


Novadu ziņas