Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nereta “laižas” uz Ērgļiem

Šogad  Ērgļos jau 16. reizi notika Putnu pašvaldību salidojums. Uz to devās arī neretieši, kuri pērn paši bija šāda pasākuma organizatori.

Pasākumā aicinātas piedalīties tās Latvijas pašvaldības, kuru ģerbonī vai nosaukumā iekļauts putna vārds. Neretieši salidojumā piedalās, pateicoties ģerbonim, — tajā purpura laukā attēlota zelta pūce ar sudraba knābi, acīm un nagiem, kas paceltajā labajā kājā tur sudraba rakstāmspalvu.

Šogad salidojumā “Putnu raksti” piedalījās 13 pašvaldības. Ērglēnieši viesus iepazīstināja ar ievērojamākajām un interesantākajām vietām un uzņēmīgākajiem sava novada cilvēkiem.

Pirmais Putnu pašvaldību salidojums  2002. gadā un desmitais 2012. gadā norisinājās Gulbenē. Ideja par šādu salidojumu radusies Gulbenes domes priekšsēdētājam Nikolajam Stepanovam, kas vēlējies izpētīt, cik Latvijā ir pilsētu ar putniem ģerboņos. Tagad šis pasākums ir kļuvis par ikgadēju tradīciju. Katru gadu Putnu pašvaldību salidojums notiek citā vietā.

Novadu ziņas