Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alga “uzlec” līdz 913 latiem 18

Neretas novada dome nolēma, ka no janvāra domes priekšsēdētāja Arvīda Kvieša mēnešalga būs 1300 eiro (913,65 lati) pirms nodokļu nomaksas. Pirms tam viņš saņēma 800 latu pirms nodokļu nomaksas.

Neretas novada pašvaldības mājaslapā, sadaļā “Dokumenti”, “Budžets”, “Izmaksātais atalgojums” rakstīts, ka Arvīdam Kviesim pagājušā gada septembrī, oktobrī un novembrī ir izmaksāti Ls 551,92 mēnesī. Pašvaldības sekretāre Edīte Dābola skaidro — tā ir summa pēc nodokļu nomaksas. Par decembri izmaksātā atalgojuma lielums mājaslapā vēl nav ievietots.

Kādēļ alga ir palielināta? “Man par savu atalgojumu nav korekti runāt,” saka Kvieša kungs un mudina par to jautāt “projekta autoram” — savam vietniekam  Aivaram Miezītim. Viņš savukārt skaidro, ka tā nav algas palielināšana. “Deputāti novada domes priekšsēdētāja algu nevis palielināja, bet noteica saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, un tā ir korekta un adekvāta viņa darba apjomam un atbildībai, pēc nodokļu nomaksas paliek tikai ap 600 latiem,” saka Miezīša kungs. “Iepriekšējā sasaukuma laikā algu saņēma gan priekšsēdētājs, gan viņa vietnieks, tagad vietnieks atalgojumu nesaņem, izņemot par priekšsēdētāja aizvietošanu viņa prombūtnes, piemēram, atvaļinājuma, laikā. Tagad ir naudas ekonomija, bet priekšsēdētāja darba apjoms ir palielināts. Priekšsēdētāja pienākumu sarakstu ikviens var izlasīt pašvaldības mājaslapā. Arī salīdzinājumā ar citu domju priekšsēdētāju atalgojumu alga ir adekvāta. Minimālās algas saņēmējiem vai bezdarbniekiem tā, protams, šķiet ļoti liela, tomēr jāņem vērā arī atbildības līmenis. Ja kādam alga šķiet neatbilstoši augsta un tā varētu motivēt strādāt domē, viņam ir visas iespējas nākamajās pašvaldību vēlēšanās ieņemt šo amatu. Tā kā no janvāra valstī ir paaugstināta minimālā alga, darba grupā un komiteju sēdēs divu mēnešu laikā ir pārskatīta darba samaksa arī Neretas novada pašvaldības darbiniekiem. Algas mazākas nav kļuvušas, bet, ja kādam tā ir lielāka, pieaugums ir nenozīmīgs.”

Vai ir panākta vadības algu fonda ekonomija, ja iepriekšējā domes priekšsēdētāja Antona Blūma laikā algu ik mēnesi saņēma arī viņa vietnieks, bet pēc pašvaldību vēlēšanām algota vietnieka vairs nav, toties algu saņem izpilddirektors, kura amata iepriekš nebija? Arvīds Kviesis skaidro: “Saskaņā ar likumu no 2013. gada arī mazajās pašvaldībās jābūt izpilddirektoram. Domes deputāti noteica, ka izpilddirektora atalgojums būs 720 latu pirms nodokļu nomaksas. Vadības algu fonda ekonomija ir apmēram 50 latu mēnesī.”

Komentāri 18

Roze

Jauki, ka tiek palielinātas algas! Es arī būtu priecīga, ja man tā notiktu! Ir taču labi, ja cilvēki tiek pie labākas dzīves.

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 08:28

Dadzis

Ak šie "nabaga" tautas kalpi - "spiesti" ievērot likumu! Strādātu par mazāku, bet, ak vai, likums paģēr algu "noteikt saskaņā ar likumu" un pēc nodokļu nomaksas paliek "tikai ap 600 latiem". Nabadziņi, tik smagi jāstrādā par tik "mazu" aldziņu. Slikti paliek, šādus attaisnojumus lasot...
Šajā sakarā gribētu zināt kādas ir konkrētās amatpersonas atbildības (vai bezatbildības) iespējamās sekas? Ja jau uzsver lielo atbildību.

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 09:10

baaa

un kā ar citu likumu un pienākumu ievērošanu enģeliskajam kviesim?

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 10:00

nu tak

lai tiek, nav jau vienīgais tajā shēmošanā

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 17:46

???

Par maz. Cilvēkam kas iznīcināja Pilskalni un ielīda citā siltā vietiņā vajaga vairāk.

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 18:58

Jāā

Paskatījos tur, kur visi drīkst, un konstatēju, ka Neretas skolas direktore L.G. īsti esot un neesot darbā uz rokas saņēma 891 latu, mācību pārzine V.T.-892 latu(abas-neskaitot virs 60 latiem par deputātēšanu. Novadā lielākās algas esot skolā, kur vairumam skolotāju vairāk kā domes vadībai. Ja kāds teiks-tie ir Skolotāji,tad jāsaka, ka daži skolēni, lai nemācītos Neretā, izvēlējušies Daudzevu. Diemžēl, bet Neretas skolā mācību darbs pašreizējās vadības laikā gājis uz leju, ko vadība cenšas aizvietot ar nemitīgu sienu krāsošanu un remontiem. Remonti zināšanas nedod.

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 19:32

un /jā

Kādas kundzēm super prēmijas jē jē Es arī gribu strādāt tai skolā! kādi dokumenti jākārto, lai tur tiktu?

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 19:51

ne ne

Tā nu nav tiesa. Zināšanas un skolēnu sasniegumi ir pat ļoti labā līmenī.

pirms 5 gadiem, 2014.01.12 22:03

Pičukjs- jā

T u esi labi informēts, tu nemaz nemelo . Tā bija ,ir un tā būs vienmēr. mūžigi. Visiem jābūt te laimīgiem , gribi vai nē.

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 19:41

baltais kāķis

Arvīds Kviesis
1977. gadā beidzis Skaistkalnes vidusskolu
1978 beidzis kinomehaniķus tehniskajā skolā veselu gadu mācījies! Un tā ir visa izglītība. Vai tomēr novada vadītājam nebūtu jābūt gudrākam par Slesarevu? Bijušā rajona robežās pārējo novadu vadītājiem VISIEM ir augstākā izglītība.

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 21:12

Starp citu

Pašvaldību vēlēšanās Neretas novada iedzīvotāji viņu ievēlēja. Tātad uzticas(!!!) viņam. Ar reāliem(!!!) darbiem mēs apliecinām, ka mēs patiesībā(!!!) esam!
Pilna valdība un saeima ar augstskolas papīriem... Nosauciet kaut 1, kurš būtu apmierināts ar valdības vai saeimas darbu?

pirms 5 gadiem, 2014.01.10 00:40

pameklēju un

Meklējiet rakstos un atradīsiet- dažam komentāros taisnība, raksta varonis nav tas bagātākais.
http://neretasnovads.lv/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=4&Itemid=287

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 22:28

brīnos gan

Iepriekšējā sasaukuma laikā algu saņēma gan priekšsēdētājs, gan viņa vietnieks, tagad vietnieks atalgojumu nesaņem, izņemot par priekšsēdētāja aizvietošanu viņa prombūtnes, piemēram, atvaļinājuma, laikā.
-------------------------------------
Kāpēc skribenti tā uztraucas (stulbums nāk no iekšām?), ja algu saņem tikai domes vadītājs???

pirms 5 gadiem, 2014.01.10 00:34

tam kurš brīnās

vienīgais, kurš satraucas esi tu un tie, kuri saņem algu (ja vien tu pats neesi raksta varonis) rakstā nevienā rindā neviens nesatraucas un nebrīnās, bet tikai informē. A par ko ta tu satraucies? :D

pirms 5 gadiem, 2014.01.10 09:21

jaanis

Labi sakārtots algu fonds,ka ir ekonomija...
Pareizi minēts,ka dažkārt entās augstskolas beidzis,bet jēgas nekādas...
Gribētos Staburagā redzēt visas algas,kāds tad ir samērības princips...

pirms 5 gadiem, 2014.01.10 17:29

.....

Interesanti kas būs izpilddirektors Pilskalnē!!!Varbūt jau ir,tikai atkal viss pa kluso un joprojām strādās TĀS pašas kundzītes ar saviem radiem un draugiem?????!!!!!

pirms 5 gadiem, 2014.01.11 20:51

to > baltais kāķis

Tādam amatam, kur vien tās zināšanas un prasme vajadzīga, lai atklātu kādu sanāksmi, sēdi, sapulci vai parakstītu jebkuru sagatavotu papīrīti, pilnīgi pietiek ar pamatskolu. Tas tā, bet šodien taču nav ne mazākās problēmas iegādāties diplomu par augstāko izglītību kādā no neskaitāmajām krūmu universitātēm Latvijā vai tālmācībā. Tā kā te problēmas nav. Ja par algu, tad tas nozīmē tikai to, ka pajoliņi par daudz nomaksājuši nodokļos un, lai situāciju glābtu, nodokļu organizētāji sev tās summas izmaksā algās. Viens uz otru skatās, redz, ka par šādu cūcību nevienam purns nav saburzīts, un droši laiž vaļā. Pirms pāris mēnešiem Koknesē "glāba" situāciju, kad par daudz naudas bija sakasēts nodokļos. Nu un! Avīzē bija ierakstits, komentāri bija, bet vai tad kaut kam kaut ko saburzīja? Nē, taču! Tad kāpēc to nedarīt citos novados un apriņķos?

pirms 5 gadiem, 2014.01.16 19:21

Rita

Nenovīdīgi gan Jūs esat,neretieši!!! Jums visas iespējas sēdēt Kvieša kunga krēslā.Līdz vēlēšanām nav tālu...

pirms 4 gadiem, 2014.12.29 20:53

Neretas novadā