Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar dzejoli kabatā 3

Vakar Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas audzēkņi, atzīmējot Dzejas dienas, savus mīļākos dzejoļus runāja ne tikai šim pasākumam veltītā mācību stundā skolā.

Jaunieši ar moto “Dzejolis manā kabatā” devās Neretas ielās, apmeklēja iestādes, uzņēmumus un ar priekšnesumu priecēja arī vecļaudis sociālās aprūpes centrā.
Tradīcija Dzejas dienās apmeklēt pagasta veikalus, aptieku, novada domes ēku un sociālās aprūpes centru Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā radās pirms trim gadiem, kad skolēni ko tādu izmēģināja pirmo reizi. Šoruden dzejas cienītāju pulku un priekšnesumu papildināja ģitārspēle, un visi kopā dziedāja “Lilioma dziesmu” un “Vēl ir laiks”.
Lai gan Dzejas dienām šogad aprit pusgadsimts, tās neaizrit kāda konkrēta dzejnieka zīmē, tāpēc neretieši izvēlējās runāt katrs savu mīļāko dzejoli, skolotājas  — dzejnieka Jāņa Petera dzejoli “Visu mūžu man ir Dzejas dienas”:
“Visu mūžu man ir Dzejas dienas,
Ziemas septiņas un vasaras mirdz sniegā
Sēkla, ko ir Dieviņš sējis Skujeniekā...”
Neretieši vakar viesojās arī rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”, tur savus mīļākos dzejoļus bija “atveduši” arī Sproģu un Daudzeses pamatskolas skolēni.

Komentāri 3

Saulīte

Malači, klausījos viņus vakar Riekstiņos. Īpaši jau lielie puiši, kas lasīja dzeju, un abi ģitāristi! Lielisks skolotāju darbs, paldies!

pirms 5 gadiem, 2014.09.12 12:50

neretiete

Man tas nešķita saistošs, jo dzeja jābauda citādā gaisotnē un vidē. Bērniem tā bija ampelēšanās pa ielām.

pirms 5 gadiem, 2014.09.13 18:04

Saulīte

Kad būs iepazinuši dzeju, tad, iespējams, arī baudīs. Vai pareizi būtu ar akmenscietām sejām, rokas gar sāniem, stindzinošā klusumā īpaši tam paredzētā vietā un laikā? Jaunieši ir savādāki un domā savādāk.

pirms 5 gadiem, 2014.09.14 10:31

Neretas novadā