Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Baltā grāmata” dzīvo arī 21. gadsimtā 5

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā aizvadīta konference “Baltajai grāmatai — 100”, kas ir noslēgums darbīgajam gadam, daudzajiem pasākumiem un konkursiem, ko neretieši — Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs un biedrība — sadarbībā ar skolu un pašvaldību rīkojuši visa gada garumā, atzīmējot grāmatas simtgadi.


1914. gadā izdota Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltā grāmata”, kurā stāstīts par rakstnieka bērnības interesantākajiem piedzīvojumiem un svarīgākajiem dzīves brīžiem  nelielā Sēlijas pagastā — Neretā, rakstnieka Mūsmājās — “Riekstiņos”. Diezin vai pats Jānis Jaunsudrabiņš, radot šo daiļrades paraugu, iedomājās, ka pēc 100 gadiem  grāmatas svinības notiks valsts mērogā viņa dzimtajā pusē un viņa vārdā nosauktajā skolā — Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā.  


Jau no paša rīta skolā valdīja rosība. Droši varu teikt —  šis notikums ir lielākais, kādu skola ir piedzīvojusi. J.Jaunsudrabiņa vidusskolā ieradās viesi no visām Latvijas malām — Saldus, Cēsīm, Ērgļiem, Garkalnes, Aizkraukles, Aknīstes, Jaunjelgavas, Varakļāniem, Jēkabpils, Rīgas… Kopā vairāk nekā 100 konferences dalībnieku, tostarp 26 skolēni no mūsu skolas — čaklākie grāmatu lasītāji un muzeja draugi. Lai viesiem rastos īpaša sajūta, ka atbraukuši tieši uz Jaunsudrabiņa skolu, tā bija noformēta “Baltās grāmatas” noskaņās.


Vairāk lasiet 9. decembra "Staburagā".

Komentāri 5

Vita

Malači, ka lasa! Es viņu gados šo grāmatu nevarēju izlasīt līdz galam, jo tas nešķita interesanti, bet tagad ir citādāk, būtu interesanti atkal palasīt, tagad ir cits skatījums uz dzīvi un vairāk interesē, kā bija kādreiz, kā cilvēki dzīvoja.

pirms 4 gadiem, 2014.12.10 12:16

Apbrīns

Grāmatai veltīta konference - apsveicami!

pirms 4 gadiem, 2014.12.10 12:31

Aiga

Izrādās tomēr mūsdienu jauniešiem un bērniem tādas grāmatas kā Balta grāmata ir saistošas.
Arī Sunu ciema zēni grāmatai kas līdzigs...

pirms 4 gadiem, 2014.12.11 14:44

dalībniece

Tik ļoti saistoši konferences lasījumi par Raini, Aspaziju un Jaunsudrabiņu, Blaumani, Andreju Upīti.
Un ar kādu cieņu skolas skolotāji un jaunieši visus sagaidīja, pastās'tīja uzņēma, pasākumu novadīja, apskaņoja, Visu cieņu viņiem un dalībniekiem.
Staburagu gan kaut kā nemanīju.

pirms 4 gadiem, 2014.12.11 18:20

Evita

Žēl,ka tas gaišums,sirdsskaidrība,dvēseles tīrība tik reti sastopama mūsdienās.

pirms 4 gadiem, 2015.01.02 19:04

Neretas novadā