Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neretas novada zemnieku saimniecība "Ģēģeri" izkļuvusi no krīzes ar 24% peļņas pieaugumu

Pērn ar 24% augusi zemnieku saimniecības (ZS) "Ģēģeri" peļņa un saimniecībai izdevies atgūt krīzes dēļ pārdotos īpašumus, liecina "Firmas.lv" informācija.Uzņēmums nodarbojas ar augkopību, graudaugu (izņemot rīsu), pākšaugu un eļļas augu sēklu audzēšanu. Neretas novada ZS "Ģēģeri" peļņa pērn bija 599 909 eiro, kas ir par 24% vairāk nekā 2012.gadā, kad peļņa bija 482 295 eiro.

Mēreni audzis arī saimniecības apgrozījums, kas pagājušajā gadā bijis 1 597 031 eiro, kas ir par 6% vairāk nekā 2012.gadā, kad apgrozījums bija 1 501 126 eiro.

Darbinieku skaits saimniecībā pēdējos gadus bijis nemainīgs - desmit cilvēku.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, nelabvēlīgā situācija iepriekšējos gados radījusi problēmas ar kredītsaistību pildīšanu, tāpēc uzņēmums bija pārdevis savus īpašumus, lai dzēstu parādus. Pērn ZS izdevies atjaunot darbību, atpērkot visus īpašumus, kā arī iegādātas papildu platības, lai ZS varētu attīstīties.

Iepriekšējos gados, īstenojot Eiropas Savienības struktūrfondu projektus, ZS "Ģēģeri" ir tikusi pie jaunas lauksaimniecības tehnikas, un turpinās graudu pirmapstrādes kompleksa izbūve.

1994.gadā Aizkraukles rajonā reģistrētās ZS "Ģēģeri" īpašumā ir 258,7 hektāri zemes, tostarp - 211,4 hektāri lauksaimniecības zemes. ZS īpašnieks ir Juris Pundurs.

Neretas novadā