Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Orientēties pēc pareizajām ceļa zīmēm

Šodien izglītības iestādēs pēdējais zvans ieskandina atvadas no skolas 9. un 12. klases skolēniem.

Katrā skolā šī diena ir īpaša, kad abiturientiem sarūpēti dažādi pārsteigumi, muzikāli sveicieni un puķu pušķi. Priekšā pats saspringtākais — eksāmenu — laiks.

Tradicionāli skolās jaunāko klašu skolēni gatavo priekšnesumus un ieplāno 9. un 12. klases audzēkņu dienaskārtību pēdējā zvana dienā. Piemēram, Aizkraukles novada  ģimnāzijā šodien notiek radošās darbnīcas, kurās skolotāji skolēniem cep pankūkas. Aizkraukles novada ģimnāzijas direktora vietniece audzināšanas jomā Gunita Elksne stāsta, ka 8. klases audzēkņi kopā ar vecākiem izcepuši kūku, ar ko cienāt 9. klasi.

Jauka tradīcija, ko mācību iestādē ieviesuši pirms pāris gadiem — šovakar ģimnāzijas pagalmā notiks pirmā zaļumballe.
Sproģu pamatskolu šogad absol­vē seši audzēkņi, un tā ir viena no mazākajām klasēm, vēl tikpat beidzēju šogad ir Pērses pamatskolā. Salīdzinot ar pagājušo mācību gadu, kad Sunākstes pamatskolu beidza tikai  viens skolēns, šogad klasē ir desmit audzēkņu.
Sproģu pamatskolas 9. klases audzinātāja Iveta Muraška savu klasi raksturo kā aktīvu, radošu, sportisku: “ Viņi man ir vienkārši mīļi bērni, prot sagādāt pārsteigumu, iepriecināt, ir saprotoši. Vēlu viņiem dzīvē sasniegt un iegūt to, par ko ir iesākuši sapņot šodien, jo pamati dzīvei jau ielikti, tagad tikai jāceļ ēka. Ļoti ceru, ka dzīvē viņi mācēs orientēties pēc pareizajām ceļa zīmēm, nenovirzīties no galvenā ceļa, pratīs nogriezties pa labi un pa kreisi, pratīs dot priekšroku citiem, ja nepieciešams, un sapratīs, kad jāapstājas arī pie “stop!” zīmes un jāgaida. Galvenais, lai viņi paliek tikpat labi, godīgi, atklāti, sirsnīgi, labsirdīgi un patiesi kā pašreiz, jo, ja visās dzīves situācijās spēj palikt labs cilvēks, tad viss izdosies!”

Neretas novadā