Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šadurskis: Neretas vidusskolā atalgojums par slodzi pedagogiem samazinājies, jo krities skolēnu skaits

Neretas vidusskolā atalgojums par slodzi pedagogiem ir samazinājies, jo no skolas ir aizgājis prom ļoti liels skaits audzēkņu, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē skaidroja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Jautājumu par šīs skolas pedagogu samazināto atalgojumu aktualizēja deputāts Mārtiņš Bondars (LRA), kurš norādīja, ka skolotājiem jāsaņem atbilde uz jautājumu, ko darīt šajā situācijā, kad ikdienas izdevumi par nekustamā īpašuma nodokli, elektrību un pienu nav samazinājušies.

Šadurskis norādīja, ka bērnu skaita samazināšanās ir plašāka problēma, un pauda gatavību pārņemt no pašvaldībām skolu uzturēšanu Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā, ja būs arī pašlaik tām atvēlētais finansējums.

Ministrs skaidroja, ka 70 novados bērnu skaits mācību iestādēs ir mazāks nekā iepriekšējos gados un šīm pašvaldībām ir nopietni jādomā par skolu tīkla sakārtošanu.

Bondars norādīja, ka skolotāji nevar uzņemties atbildību par to, ka audzēkņi dodas prom. Savukārt parlamentārietis Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) aicināja uz šo jautājumu skatīties kompleksi, jo pašvaldībai jārūpējas, lai bērnu skaits klasē būtu pietiekami liels.

Kā ziņots, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) saskata virkni nepilnību no septembra ieviestajā jaunajā pedagogu algu modelī, tomēr par protestiem arodbiedrība vēl nelems.

LIZDA konstatēja, ka pirmsskolu skolotājiem nav vienlīdzīgas darba slodzes, kā arī darba alga par vienādu darbu atšķiras atkarībā no pašvaldības iespējām skolotājiem piešķirt piemaksas, savukārt mūzikas un sporta skolotājiem pirmsskolas izglītības iestādēs nav iespējams nodrošināt pilnu slodzi, jo skolotājiem fiziski nav pieejami bērni 7,2 stundas dienā, lai būtu iespējams tarificēt pilnu 40 stundu slodzi.

Izglītības iestādēs, kurās skolēnu skaits ir mazāks par 100, ir samazinājies likmju skaits, līdz ar to šajās izglītības iestādēs joprojām ir situācija, ka nav iespējams skolotājam apmaksāt visus papildu pienākumus finansējuma trūkuma dēļ, secinājusi LIZDA.

Neretas novadā