Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 1. aprīļa mainīsies nosacījumi klientu autorizācijai un darījumu veikšanai internetbankās

No sestdienas, 1.aprīļa, Latvijā mainīsies nosacījumi klientu autorizācijai un darījumu veikšanai internetbankās — papildu ierastajām kodu kartēm tiek ieviesti jauni, inovatīvi un droši risinājumi, informē Komercbanku asociācija.

Izmaiņas saistītas ar paaugstinātām IT drošības prasībām, kas iekļautas Eiropas banku iestādes vadlīnijās un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteikumos.

Vairākās bankās joprojām būs iespējams izmantot kodu karti, pievienojot tai papildu autorizācijas elementu — īsziņu uz klienta mobilo tālruni. Īsziņā tiks atsūtīts unikāls kods, kas derīgs konkrētajam darījumam internetbankā. Lai izmantotu šo autentifikācijas veidu, klientiem jāapstiprina bankā savs mobilā tālruņa numurs.

Atsevišķos gadījumos paredzētas arī iespējas veikt maksājumus tikai ar kodu kartēm, un šādas iespējas dažas bankas piedāvā maziem maksājumiem līdz 30 eiro, maksājumiem starp saviem kontiem, iekšbankas maksājumiem vai maksājumiem paša klienta izveidotā "baltajā sarakstā" iekļautiem saņēmējiem, piemēram, komunālo pakalpojumu sniedzējiem, ģimenes locekļiem u.c.

Klientiem arī turpmāk būs pieejami dažādi kodu kalkulatori darījumiem internetbankā. Virkne banku jau piedāvā un vairākas bankas drīzumā ieviesīs dažādus risinājumus mobilajām ierīcēm — mobilās lietotnes, informē Komercbanku asociācija.

Novadu ziņas