Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 1. jūlija aizkraukliešiem jāmaksā vairāk nekā divi eiro mēnesī par “Aizkraukles siltuma” un “Aizkraukles ūdens” rēķinu piegādi pastkastē 1

Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmumi “Aizkraukles siltums” un “Aizkraukles ūdens” rēķinos par maiju norādījuši, ka, sākot no 1. jūlija, rēķini tiks sūtīti ar “Latvijas pasta” starpniecību tiem, kas nav pieteikušies elektroniskai rēķinu saņemšanai. Pamatojums tam ir Eiropas Savienības regula par datu aizsardzību.

“Aizkraukles ūdens” līdz šim par rēķina sagatavošanu iekasēja 36 centus un PVN. Turpmāk par “Latvijas pasta” pakalpojumiem būs jāmaksā 54 centi un PVN, tātad kopā 90 centi un PVN.

“Aizkraukles siltums” informē, ka turpmāk par rēķina sagatavošanu un nosūtīšanu ar “Latvijas pasta” starpniecību būs jāmaksā 90 centi un PVN.
Kopā ar PVN par abu uzņēmumu rēķiniem būs jāmaksā vairāk nekā divi eiro mēnesī.

Pašvaldības uzņēmums “Lauma A” rēķinos vēl nav norādījis, ka nākamajā mēnesī varētu būt kādas izmaiņas. “Laumas A” valdes loceklis Modris Bite stāsta, ka nav plānots rēķinus sūtīt pa pastu. Viņš informē, ka norisinās sarunas ar pakalpojumu sniedzēju par rēķinu salocīšanu tā, lai tos bez plēšanas vai šķēru izmantošanas nevarētu atvērt, līdz ar to klienta dati būs aizsargāti. Rēķinus, kā parasti, pastkastēs ievietos “Laumas A” darbinieks. Pašlaik rēķinu sadaļā vēl nav norādīta maksa par rēķinu sagatavošanu, bet, iespējams, to varētu ieviest, lai stimulētu rēķinu saņemšanu e-pastā. “Pašlaik rēķinus e-pastā saņem tikai ap 900 klientu, lai gan vairāk nekā puse klientu rēķinu apmaksai izmanto internetbanku. Tas liecina, ka viņiem ir iemaņas darbā ar datoru un internetu,” saka Modris Bite.

Gan “Aizkraukles ūdens”, gan “Aizkraukles siltums” rēķinos norādījuši, ka iedzīvotāji aicināti līdz 31. jūlijam pieteikties elektroniskai rēķina saņemšanai, par to sūtot vēstuli uz norādīto e-pastu.

SIA “Aizkraukles ūdens” valdes locekle Gudruna Vectirāne teic, ka daļa iedzīvotāju elektrības un telekomunikāciju pakalpojumu rēķinus saņem ar “Latvijas pasta” starpniecību, par to piegādi ir jāmaksā, un iedzīvotājiem pret to nav nekādu pretenziju. “Esam likumpaklausīgi, mums jāizpilda datu aizsardzības regulas prasības, un iedzīvotājiem jāpierod pie jaunās kārtības,” norāda uzņēmuma vadītāja.

Komentāri 1

tatjana_58

Vai Aizkrauklē nevar par visiem pakalpojumiem uztaisīt vienu rēķinu???Visi uzņēmumi ir pašvaldibas .Varbūt vienu reizi vajag to visu sakārtot,lai cilvēkiem nav tik daudz jāmaksa?Vai tas nevienam nav vajadzīgs?Neesam Rīga,tik lielu ienākumu nav.

pirms 8 mēnešiem, 2018.06.14 20:19

Novadu ziņas