Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No ES fondiem 22 reģionālo slimnīcu infrastruktūras uzlabošanai būs pieejami 13,4 miljoni eiro

Eiropas Savienība (ES) fondu programmā investīcijām ārstniecības iestāžu infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā trešajā atlases kārtā 22 reģionālajām slimnīcām pieejami vairāk nekā 13,4 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Ārstniecības iestādes projektos ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu varēs veikt nepieciešamos būvdarbus, kā arī pilnveidot infrastruktūru - iegādāties medicīniskās tehnoloģijas un iekārtas, informācijas tehnoloģiju aprīkojumu, kā arī mēbeles un citu aprīkojumu telpu funkcionalitātes nodrošināšanai.

Programmas nosacījumi paredz, ka trešās atlases kārtas ietvaros projektus iesniegs 22 ārstniecības iestādes - SIA "Jūrmalas slimnīca", SIA "Kuldīgas slimnīca", SIA "Ogres rajona slimnīca", SIA "Alūksnes slimnīca", SIA "Krāslavas slimnīca", SIA "Preiļu slimnīca", SIA "Siguldas slimnīca", SIA "Tukuma slimnīca", Līvānu novada domes pašvaldības SIA "Līvānu slimnīca", SIA "Aizkraukles slimnīca", SIA "Bauskas slimnīca", SIA "Limbažu slimnīca", SIA "Ludzas medicīnas centrs", SIA "Saldus medicīnas centrs", pašvaldības SIA "Saulkrastu slimnīca", SIA "Priekules slimnīca", SIA "Rīgas 1.slimnīca" un SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca".

Katrai ārstniecības iestādei pieejamo finansējuma apjomu ir noteicis Ministru kabinets.

Trešās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 15 828 463 eiro, tai skaitā ERAF finansējums - 13 454 193 eiro un nacionālais finansējums - 2 374 270 eiro. No ERAF tiks segti 85% no projekta attiecināmajām izmaksām, savukārt no valsts budžeta līdzekļiem - 9%.

Atbildīgā iestāde par programmu ir Veselības ministrija. Iesniegumi projektu īstenošanai ārstniecības iestādēm jāiesniedz CFLA līdz šā gada 1.jūnijam.


Novadu ziņas