Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodoklis — direktīva, ko ilgāk atlikt nevar

Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekošanas pakalpojumiem no šīgada 1. jūlija plānots piemērot pievienotās vērtības nodokli (PVN) 21% apmērā. Līdz šim apsaimniekošanas pakalpojumiem nodoklis nebija noteikts. Iedzīvotājus satrauc gaidāmie vēl lielākie rēķini, savukārt uzņēmumiem raizes sagādā nodokļa nomaksa valstij — tas jāmaksā tūlīt pēc rēķina izrak­stīšanas, taču ne vienmēr nauda tūlīt tiek iekasēta.

SIA “Kokneses komunālie pakalpojumi” (KKP) valdes loceklis Ilmārs Britāns stāsta, ka uzņēmuma klientiem par gaidāmajām izmaiņām paziņots pērn.

“Pieļaujam, ka parādnieku skaits varētu pieaugt,” uzskata Modris Bite, SIA “Lauma A” valdes loceklis. “Nodoklis nebūs jāmaksā no visas summas, ko šobrīd klienti saņem apsaimniekošanas rēķinā, tur iekļautas arī vairākas citas izmaksas. Zemākā apsaimniekošanas maksa klientiem, kam pakalpojumus sniedz “Lauma A”, par kvadrātmetru ir 0,29 eiro. Lielākā ir renovētajām dzīvojamajām mājām, taču apsaimniekošanas rēķinā iekļautās renovācijas izmaksas neapliek ar šo nodokli. Tātad, piemēram, maksa ir 0,85 eiro par kvadrātmetru, bet šajā summā 0,47 eiro ir renovācijas izmaksas, nodokli piemēro atlikušajai summai — 0,38, vēl atrēķinot no tās elektroenerģijas maksu koplietošanas telpās un atkritumu izvešanas izmaksas.”

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 8. janvāra numurā.

Novadu ziņas