Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palīdzēsim atjaunot ugunsgrēkā nodegušo kūti!

Interneta vietnē “Facebook” “Staburags” pamanīja videosižetu, kurā Bebros nodegušās kūts saimniece lūdz iedzīvotāju palīdzību tās atjaunošanā — drīz būs rudens, ziema, taču mājputniem nav mītnes, kur viņiem dzīvot aukstajos laika apstākļos.

Videosižetā norādīts saimnieces tālruņa numurs un bankas konta numurs. “Izveidot videosižetu  ierosināja un internetā ievietot palīdzēja Eva Beriņa un Edgars Gūtmanis, ar kuriem kopā mācījos projektu vadības kursos. Videosižetu internetā noskatījušies vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku, taču neviens nav piezvanījis, jūs esat pirmie,” sarūgtināta teic Svetlana Gerču-Hermane no Bebriem. “Ugunsnelaime notika agrā 11. jūlija rītā. Paldies kaimiņienei, kura devās slaukt govi un pamanīja liesmas! Ja neviens nebūtu redzējis, sadegtu arī malkas šķūnis, siena šķūnis un mūsu māja. Nevienam nenovēlu redzēt tik ļaunas, nāvi nesošas uguns liesmas! Tas ir liels posts, mums ir ļoti smagi. Sadega 50 broileru, vairāk par mēnesi veci, tādi resnuļi, 20 pērļu vistiņu cāļu, āzis un divas kazas, viena no viņām ļoti labi deva pienu. Kazām Grietai un Rasai patika gulēt uz pagraba jumta un šūpot kājas, bet āzis Ģerts spēlējās ar suni Lāci. Tagad viņu vairs nav... Pērļu vistiņu cāļi ir dārgi, diennakti vecs cālis maksā trīs eiro. Sadega fazāns, kurš perēja olas. Sadega daļa dējējvistu.  Vienai kazai paveicās, viņa brīnumainā kārtā izglābās. Sveikas un veselas ir arī pīles, jo dzīvoja laukā.”

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Ilze Dāme-Birziņa informē, ka 11. jūlijā pulksten 5.41 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Bebru pagastu, kur dega gāzbetona kūts ar koka konstrukciju 65 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēku likvidēja pulksten 11.29.

Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir elektrības īssavienojums.

“Pēc ugunsgrēka Kokneses novada dome piešķīra 300 eiro, šī nauda nav aiztikta, krājam kūts atjaunošanai. Finansiāli palīdzēja SIA “Sietiņi” saimnieks Jānis Kirovāns, paldies viņam! Putnu audzētāji no Taurupes, ar kuriem pazīstams mans vīrs, uzdāvināja 25 cālīšus. Aivars Labanovskis no Bormaņiem iedeva šīferi, kuru jauca nost mājai. Braucu garām, atmetu kaunu, palūdzu, un viņš bija atsaucīgs. Tomēr kūts jumtam ar to nepietiek. Vajadzīgas skrūves, stiprinājumi, viss maksā naudu. Pagaidām putni mitinās malkas šķūnī. Labi cilvēki man uzdāvināja mazu āzīti un divas aitiņas, arī viņiem vajag jumtu virs galvas, tuvojas rudens, līst, bet dzīvniekiem nav vietas, kur patverties. Sakopām nodegušo kūti, visu novācām, taču būs jānojauc kūts sienas, jo keramzītbloki ir izdeguši, tie drūp. Būs jāsāk viss no nulles, jānojauc un jāceļ no jauna. Varbūt kāds var ziedot naglas, skrūves, kokmateriālus, cementu, keramzītblokus vai gāzbetonblokus, kas ir lētāki.

Viens pazīstams cilvēks izveidoja tāmi, sarakstīja materiālus, kādi būtu vajadzīgi jaunas kūts celtniecībai. Vajadzētu ap 30 kubikmetriem jaunu keramzītbloku, tie maksā ap 2250 eiro. Veco sienu  nojaukšana un jaunas kūts celtniecība varētu izmaksāt ap 10 tūkstošiem eiro, ieguldot pašu darbu.”

“Māju  nopirku pirms diviem gadiem, atgriezos dzimtajā vietā,” stāsta Svetlana Gerču-Hermane. “Pirku māju ar zemi, lai varētu saimniekot, nolēmām nodarboties ar putnkopību, aitu un kazu audzēšanu, gribējām ierīkot minizoodārzu, plānojām pārdot pienu aitu un kazu pienu, tas ir garšīgs. Bet līdz tam tagad pavisam tālu... Laukos ir grēks nestrādāt, tikai sliņķi var atļauties neko nedarīt. Uzskatu, ka jāstrādā pašiem, nevis jāprasa tikai pabalsti. Man ir rokas, kājas, varu strādāt pati. Putni bija iztikas avots, jo esmu bezdarbniece. Audzinu bērnus, vienam ir divi gadi, otram desmit, vīrs skolotājs. Tuvojas skolas laiks, jāsagādā viss vajadzīgais, par māju jāmaksā kredīts — 220 eiro mēnesī.”

Palīdzēsim ģimenei atjaunot kūti!
Svetlana Gerču-Hermane, tālrunis: 28332427,
bankas konta numurs: LV98HABA0551011906749.


VIDEO ŠEIT

Novadu ziņas