Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par 6% pieaug maksa par atkritumu izvešanu Jaunjelgavas novadā

No janvāra  par 6% paaugstināta maksa par atkritumu izvešanu Jaunjelgavas novadā. Līdzšinējo 18,64 eiro par kubikmetru vietā par atkritumu apsaimniekošanu  jāmaksā 19,8 eiro. Maksa palielināta, ņemot vērā dabas resursu nodokļa likmes paaugstināšanos.

Mainīsies arī maksas aprēķins. Līdz šim Jaunjelgavas novada domes apsaimniekotajās mājās pielietota vidējā aritmētiskā maksa par sadzīves atkritumu daudzumu uz vienu cilvēku mēnesī, neatkarīgi no faktiski radīto atkritumu daudzuma. Savukārt no 2019 .gada katrai daudzdzīvokļu mājai tiks uzstādīts savs atkritumu konteiners, un samaksa par atkritumu izvešanu tiks rēķināta katrai daudzdzīvokļu mājai individuāli - atkarībā no izvestā atkritumu daudzuma, proporcionāli iedzīvotāju skaitam.

Pašvaldībā cer, ka izmaiņas stimulēs iedzīvotājus šķirot atkritumus, samazinot sadzīves atkritumu daudzumu un maksājamo summu par atkritumu izvešanu.

Novadu ziņas