Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Aizkraukles sporta skolas akreditāciju valsts prasa tūkstošus

Aizkraukles novada dome sporta skolas akreditācijai piešķīra 6,3 tūkstošus eiro. Kāpēc tik daudz? Kur nauda tika izlietota?

“Kādreiz maksa bija mazāka, bet tagad ir jauns Izglītības kvalitātes valsts dienesta cenrādis, saskaņā ar kuru mums par katru sporta veidu jāmaksā konkrēta summa, un tā ir liela. Sporta skolā īstenojam 14 programmas deviņos sporta veidos, turklāt ir divas vecuma grupas — pamatskolas un vidusskolas.
Sporta veidu un sporta skolas direktora akreditācija ir obligāta prasība, mums jālūdz, lai akreditē, un par to pašiem vēl ir jāmaksā. Tā ir visām sporta skolām,” skaidro sporta skolas direktore Brigita Krauze. “Visa nauda tika ieskaitīta valstij. Kā nauda pēc tam tiek izlietota, kā tiek apmaksāts akreditācijas veicēju darbs, man nav zināms. Akreditācija norisinājās divas dienas. Otrajā dienā bija atbraukuši deviņi  Izglītības kvalitātes valsts dienesta eksperti, pirmajā dienā viņu bija mazāk. Viņi strādāja godam — no rīta līdz vakaram pētīja dokumentāciju, tikās ar treneriem, kurus atsaucām no atvaļinājuma. Būtisku aizrādījumu nebija, tikai sīki norādījumi. Mutiski mums sacīja, ka viss ir labi, esam kārtīgi pastrādājuši, taču tie ir tikai vārdi — apmēram mēnesis pagājis, bet oficiāla dokumenta vēl nav, neviens nesteidzas. Darbinieki  esot atvaļinājumā, un atzinums būšot tikai jūlija beigās. Sporta skolas akreditē diviem vai sešiem gadiem, taču mēs nezinām, uz cik ilgu laiku Aizkraukles sporta skola ir akreditēta. Tāda neziņa nav patīkama ne man, ne darbiniekiem.”

Novadu ziņas