Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasažieru pārvadātājs CATA turpinās ieviest mazākas ietilpības autobusus

 Cēsīs reģistrētā AS CATA, kas nodarbojas ar pasažieru pārvadāšanu, plāno turpināt autobusu nomaiņu pret ekonomiskākiem un mazākiem, jo mazinās pasažieru skaits, norādīts uzņēmuma pagājušā gada pārskata vadības ziņojumā.

Pagājušajā gadā samazinājies arī uzņēmuma apgrozījums, sasniedzot 10 936 559 eiro, bet iepriekšējā gadā tas bija 11 000 007 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Savukārt akciju sabiedrības peļņa ir augusi teju divreiz: 2014.gadā tā bija 57 292 eiro, bet 2015.gadā - 108 674 eiro.

Sniedzot sabiedriskā transporta pakalpojumus, uzņēmums pērn guvis 86,1% no visa apgrozījuma, taču šī summa, salīdzinot ar rezultātiem 2014.gadā, samazinājusies par 0,8%, skaidro uzņēmuma vadība. Savukārt no komercpārvadājumiem 2015.gadā gūti 8,9% no apgrozījuma.

CATA ieņēmumi par biļetēm regulārajos reisos pērn bija 4 846 300 eiro, kas ir par 3,9% mazāk nekā 2014.gadā. Uzņēmuma vadība paredz, ka pasažieru skaits samazināsies arī turpmāk.

Lai optimizētu ar konduktoru iekasētās naudas pieņemšanu un uzskaiti saistītās izmaksas, samazinātu iekasētās naudas apstrādes laiku un iesaistīto cilvēku skaitu, pagājušajā gadā uzņēmums iegādājies monētu un banknošu iemaksas iekārtu.

Tāpat 2015.gada sākumā uzņēmumam piegādāti jauni autobusi, kas pielāgoti personu ar funkcionāliem traucējumiem, grūtnieču un personu ar maziem bērniem pārvadāšanai un atvieglotai iekļūšanai autobusos. Tādējādi vidējais autobusu, kas brauc reģionālajos starppilsētu nozīmes reisos, vecums ir 7,45 gadi.

Jaunas tirgus daļas pagūšanai pagājušā gadā CATA veikusi darbības, lai reorganizācijas ceļā uzņēmumam pievienotu SIA "Aizkraukles ATU".

Pārvadātāja vadība plāno turpināt pārvadājumu un izmaksu analīzi, parka pārstrukturēšanu, izmaksu un darba procesu optimizāciju.

Kā vēstīts, ka Aizkraukles novada pašvaldībai piederošais pasažieru pārvadātājs SIA "Aizkraukles ATU" reorganizācijas procesā pievienots Vidzemes pašvaldībām piederošajai CATA, līdz ar to ar 1.jūliju SIA "Aizkraukles ATU" vairs nepastāv, aģentūra LETA uzzināja Aizkraukles novada pašvaldībā.

Aizkraukles filiāli joprojām vada Aija Ciganoviča, kas līdz šim ir bijusi SIA "Aizkraukles ATU" vadītāja, un ar iesniegumiem, lūgumiem, ierosinājumiem vai sūdzībām joprojām varēs vērsties Aizkraukles birojā Rūpniecības ielā 1c.

"Firmas.lv" dati liecina, ka 2015.gadā SIA "Aizkraukles ATU" apgrozījums bija 682 541 eiro, bet peļņa - 840 eiro.

Uzņēmums 2015.gadā, veicot pasažieru pārvadājumus 38 vietējās reģionālās nozīmes maršrutos, pārvadājis 565 585 pasažierus, nobraucot 879 029 kilometrus. Pārvadāto pasažieru skaits, salīdzinot ar 2014.gadu, pērn samazinājies par 4%.

Jau vēstīts, ka Aizkraukles novada pašvaldībai piederošais pasažieru pārvadātājs "Aizkraukles ATU" reorganizācijas procesā tiks pievienots Vidzemes pašvaldībām piederošajai pārvadātājai CATA, liecina paziņojums "Latvijas Vēstnesī".

Novadu ziņas