Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasniegta Viļņa Plūmes piemiņas stipendija

Jau devīto reizi pasniegta Viļņa Plūmes piemiņas stipendija Aizkraukles attīstībai. Šopavasar īpašajai, Vītolu fonda administrētajai stipendijai pieteicās seši pretendenti no Aizkraukles novada, un pirmo reizi tās pastāvēšanas vēsturē to saņēma divi.
 
Visi jaunieši ir ļoti motivēti, ar izcili augstu sekmju līmeni — vidējā atzīme no 8,2 līdz pat 9,6, ar skaidriem nākotnes mērķiem un tālākā ceļa redzējumu. Visi arī atbilda pieredzējušā un prestižā Vītolu fonda stingrajiem prasību “rāmjiem”. Kuru no sešiem izraudzīties? Tik grūts uzdevums vēl nebija nācis priekšā stipendijas komisijai, kurā piedalās Aizkraukles novada vadība un domnieki, Aizkraukles novada vidusskolas pārstāvji un Plūmju ģimene. Šī gada pretendenti visi kā viens apliecināja: Aizkrauklē ir daudz gudru, spējīgu, talantīgu jauniešu!
Uzdevumu vieglāku darīja iespēja šogad pasniegt divas stipendijas. Stipendijas fonds ir finansiāli stabils. Un te nu vietā pateicība visiem ziedotājiem un labvēļiem, visiem tiem, kas 2011. gada pavasarī noticēja šīs stipendijas idejai un to atbalstīja. Jo Viļņa Plūmes piemiņas stipendija balstās tikai un vienīgi ziedojumos. Prieks, ka tā kļuvusi tik “stipra”, ka spēj iedot pirmo ceļamaizi augstskolas ceļā diviem Aizkraukles jauniešiem.
Devītās stipendijas saņēmējs ir Roberts Andžāns — puisis ar visaugstāko sekmju līmeni (vidējā atzīme 9,6). Viņš īpaši aizrāvies ar fiziku, pārstāvot skolu neskaitāmās olimpiādēs, ir draugos arī ar mūziku un tautas deju. Roberts vēlas studēt RTU un kļūt par programmēšanas inženieri.
Otra šī gada stipendijas saņēmēja ir Kristīne Galstjana — aktīva, idejām bagāta un tās realizējoša meitene, darbojusies gan skolas pašpārvaldē, gan pilsētas jauniešu domē. Viņai ļoti patīk fotografēt, bet lielās dzīves mērķis saistās ar medicīnas inženierijas studijām RTU.
Vēlot veiksmīgu studiju sākumu jaunajiem stipendiātiem, es tomēr redzu kopā viņus visus — Viļņa Plūmes stipendijas Aizkraukles attīstībai saņēmējus un tālāknesējus. Tur ir pati pirmā — Jūlija, kura jau sekmīgi strādā enerģētikas jomā. Tur ir divi topošie ārsti Edgars un Līva, ir sociālo zinību speciālists Gunārs un adaptronikas pārzinātāja Jolanta ar izcilu Vācijas praksi “bagāžā”. Tur ir tehnisko specialitāšu pārvaldītāji Raivis un Ulvis. Viņi visi nāk no Aizkraukles, un stipendija viņiem ir bijis stiprs atbalsts, sākot studijas.

Novadu ziņas