Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldībām degradēto teritoriju reģenerācijai būs pieejami 311,3 miljoni eiro

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumus pašvaldībām, tajā skaitā Aizkraukles novada pašvaldībai, sagatavot un iesniegt projektu iesniegumus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu otrās un trešās kārtas atlasei, lai īstenotu pasākumus, kas nodrošinās videi draudzīgu un vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darbvietu radīšanu, aģentūru LETA informēja CFLA.

Specifiskajā atbalstā plānotais finansējums ir ne mazāks kā 311 321 944 eiro, tai skaitā ERAF finansējums - 264 623 652 eiro un nacionālais finansējums - ne mazāks kā 46 698 292 eiro.

Paredzēts, ka ERAF līdzfinansētajā programmā tiks izveidotas vairāk nekā 4300 jaunas darbavietas un atjaunoti vismaz 622 hektāri degradētu teritoriju, pielāgojot to komersantu, kā arī zemnieku un zvejnieku saimniecību vajadzībām. Pašvaldības veiks investīcijas rūpniecisko teritoriju un citu uzņēmējdarbībai plānoto vai izmantoto degradēto teritoriju atjaunošanā, lai šīs teritorijas pielāgotu jaunu uzņēmumu izvietošanai vai esošo paplašināšanai, tādējādi sekmējot nodarbinātību un ekonomisko aktivitāti pašvaldībās saskaņā ar pašvaldības attīstības programmā noteikto.

Ar ERAF līdzfinansējumu projektu ietvaros varēs attīstīt ceļu satiksmes infrastruktūru - satiksmes pārvadus, ielas vai ceļus un ar tiem saistīto infrastruktūru, veikt ēku un ar to saistītās infrastruktūras būvniecību, pārbūvi, atjaunošanu vai restaurāciju un labiekārtot degradētās teritorijas. Tāpat tiks līdzfinansētas ūdenssaimniecības, siltumapgādes, gāzes, elektroenerģijas infrastruktūras būvniecības izmaksas, kā arī virszemes un pazemes komunikāciju infrastruktūras pārbūve.

Otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā CFLA ir uzaicinājusi sagatavot un iesniegt projekta iesniegumus Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Bauskas, Cēsu, Dobeles, Gulbenes, Krāslavas, Kuldīgas, Limbažu, Līvānu, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Saldus, Siguldas, Smiltenes, Talsu, Tukuma un Valkas novada pašvaldības. Šajā atlases kārtā ieplānotais finansējums ir ne mazāks kā 108 398 439 eiro, tai skaitā ERAF finansējums - 92 138 673 eiro un nacionālais finansējums - ne mazāks kā 16 259 766 eiro.

Trešajā atlases kārtā plānotais finansējums ir ne mazāks kā 61 467 090 eiro, tai skaitā ERAF finansējums - 52 247 026 eiro un nacionālais finansējums ne mazāks kā 9 220 064 eiro, kas paredzēts projektu īstenošanai Latgales plānošanas reģiona attīstības programmas pielikumā noteikto teritoriju pašvaldībām.

Pirmajā atlases kārtā par ERAF finansējuma daļu - 120 237 953 eiro - projektu atlasi veic Daugavpils, Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas, Liepājas, Rēzeknes, Rīgas, Valmieras un Ventspils pašvaldības.

Ierobežotās projektu iesniegumu atlases otrā un trešā kārta ilgs līdz 2017.gada 25.septembrim. Atbildīgās iestādes funkcijas pilda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Novadu ziņas