Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Pavasaros” vasarīga noskaņa

Skrīveru novadā jau trešo gadu tiek īstenoti Nīderlandes fonda un Skrīveru novada domes atbalstītie projekti. Šogad viens no tiem ir vasaras nodarbības bērniem “Man patīk dzīvot Skrī­veros”, kas notiek Skrīveru die­nas aprūpes centrā “Pavasaros”.

Antra Bazule, dienas aprūpes centra vadītāja, stāsta: “Aprīlī un maijā veicām aptauju Skrīveru vidusskolā un pirmsskolas izglītības iestādēs par vasaras nodarbību nepieciešamību bērniem. No 2. līdz 20. jūnijam vasaras nodarbības piedāvājam bērniem, kuri absolvējuši bērnudārzu un rudenī sāks skolas gaitas, līdz pat 3. klasei. Pavisam nodarbības apmeklē 48 bērni.”

Nīderlandes fonda finansējums — 1000 eiro — nav paredzēts algām, jo projektu konkursa mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti Skrīveru novadā, panākot to ar novada iedzīvotāju iniciatīvu. Līdzekļi tiek izmantoti nodarbību materiālu, jauna galda un āra spēļu iegādei, izbraukumu un transporta izdevumu segšanai. Vasaras nodarbību organizēšanā iesaistīti gan bērnu vecāki, gan dienas centra apmeklē­tāji, atsaucīgi ir daudzi Skrīveru iedzīvotāji. Vecākiem vienīgie tēriņi ir samaksa par ēdināšanu — 1,50 eiro dienā.

Vasaras nodarbībās bērni var saturīgi, radoši un droši pavadīt laiku. Viņi var gan apgūt un uzzināt ko jaunu, gan vienkārši spēlēties. Bērni apgūst novusu, dambreti un citas galda spēles, gūst informāciju par savu un apkārtējo drošību, par pareizu rīcību neleaimes gadījumos, par veselīgu ēdienu un pareizu zobu kopšanu. Bērni arī iet rotaļās un spēlē sporta spēles, krāso, muzicē.

Novadu ziņas