Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc Sērenes iedzīvotāju ziņojuma SIA “Latvian Dairy” jānovērš Lauceses upes piesārņošana

Sērenes pagasta iedzīvotāji informēja Valsts vides dienesta (VVD) Madonas RVP par nelabvēlīgu situāciju ciemata attīrīšanas iekārtās. Pārvaldes inspektors tajā pašā dienā apsekoja objektu un vizuāli konstatēja, ka attīrīšanas ietaišu darbība ir traucēta. Par izveidojušos situāciju uzņēmums SIA “Latvian Dairy” VVD Madonas RVP nebija paziņojis — “Staburagu” informē Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Uzņēmumam nekavējoties tika dots rīkojums veikt nepieciešamos pasākumus, lai tiktu nodrošināta iekārtu darbības atjaunošana. Tomēr piesārņojums izrādījās būtisks. Tas pilnībā iznīcināja bioloģisko attīrīšanas iekārtu aktīvās dūņas un piesārņoja pēcattīrīšanas dīķus. Šobrīd SIA “Latvian Dairy” veic atmirušo dūņu izsūkšanu no iekārtām, lai pēc iespējas ātrākā laikā varētu ievest jaunas dūņas no Aizkraukles pilsētas attīrīšanas iekārtām. Tas ļaus atjaunot attīrīšanas iekārtu darbību. Pret uzņēmumu ir ierosināta administratīvā lietvedība.

VSIA "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" (LVĢMC) ir paņēmis notekūdeņu un upes ūdens analīzes. Pēc rezultātu saņemšanas, tiks pieņemts lēmums par soda apmēru uzņēmumam. Uzņēmumam ir pieprasīts līdz 5. janvārim sagatavot un iesniegt apstiprināšanai pasākumu plānu iekārtas darbības uzlabošanai.

                                                                                

Novadu ziņas