Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc ugunsgrēka izbeidz Aizkraukles veikala "Pifs" telpu nomas līgumu

Aizkraukles novada dome pēc SIA “Jutta” lūguma nolēma izbeigt nedzīvojamo telpu nomas līgumu Aizkrauklē, Spīdolas ielā 11, kur atradās veikals “Pifs” un kur šī gada aprīlī ugunsgrēkā izdega nolik­tavas telpa.

Telpu atjaunošanai vajadzīgi lieli līdzekļi, un nomniece nolēma vei­kala darbību šajās telpās vairs ne­turpināt. SIA “Jutta” telpas nomāja apmēram desmit gadu. Sākotnēji to platība bija 106 kvadrātmetri, taču pirms pāris gadiem pēc veikala īpaš­nieces lūguma nomājamā platība tika samazināta līdz 63 kvadrātmet­riem. Nomnieces parāds par telpu nomu jūnija sākumā bija 4445 eiro.

Pašvaldības nekustamā īpašuma speciāliste Sarmīte Stepiņa informē, ka 2016. gada septembrī Aizkraukles rajona tiesā ierosināts SIA “Jutta” tiesiskās aizsardzības process, kura īstenošana sākta 2017. gada februārī uz diviem gadiem. Saskaņā ar pro­cesa administratora izveidoto grafi­ku SIA “Jutta” veic regulārus maksā­jumus pašvaldības uzņēmumam “Lau­ma A”, kas apsaimnieko ēku.

Deputāts Nikolajs Sokols do­mes sēdē jautāja, kādēļ gan tika pieļauts tik liels ilgstošs parāds. “Mēs meklējam budžetā naudu, un tās nav, bet nomniekiem zūd atbildības izjūta,” viņš sacīja. Domes priekš­sēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs atbildēja, ka arī iepriekš parāda dēļ ticis izveidots atmaksas grafiks, kas arī tika pildīts. Savukārt Sar­mīte Stepiņa atgādināja, ka domes deputāti pirms dažiem gadiem pa­garināja telpu nomas līgumu, kad parāda summa bijusi vairāki tūk­stoši eiro.
Kas atjaunos ugunsgrēkā izde­gušās telpas, ieliks jaunus logus? Aizkraukles novada pašvaldības iz­pild­-direktors Kaspars Sniedzītis teic, ka tas jādara nomniekam. “Šis jautā­jums sarunās ar nomnieku tiek risi­nāts, ceram, ka atradīsim kop­sau­cēju,” viņš saka.

Pēc Lursoft datiem, SIA “Jutta” nodokļu parāds 26. jūnijā bija 23,3 tūkstoši eiro, tajā skaitā parāda sum­ma, uz kuru piemērots tiesiskās aiz­sardzības process, ir 20,9 tūkstoši eiro, bet uz 1817 eiro piemērots nodokļu atbalsta pasākums.

Novadu ziņas