Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pie Brīvības pieminekļa ziedēs ‘Latvija’

Gatavojoties Latvijas simtgadei, realizē daudzus neparastus projektus gan pagastos, gan galvaspilsētā. Neapšaubāmi viens no krāšņākajiem vārda tiešā nozīmē būs Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, topošā sīpolpuķu dobe “Ziedošais simtgades pavasaris”.

Iestrādes darbi dobes sagatavošanai veikti jau pērn oktobrī. Pie Brīvības pieminekļa iecerēts izveidot sīpolpuķu dobi 620 kvadrātmetru platībā, kurā iestādīti 94 000 tulpju un muskaru sīpoli, kas uzziedēs šopavasar. Brīvības pieminekļa kreisajā pusē uz zilas krāsas ziedu fona ar rozā krāsas tulpēm  un sarkanām tulpēm ‘Latvija’ tiks izveidots uzraksts “ES MĪLU LATVIJU”. Savukārt sirds formai paredzēts izmantot 1200 tulpju šķirnes ‘Latvija’ sīpolus. Savukārt pieminekļa labajā pusē viļņosies Latvijas karogs, ko veidos triumfa grupas tulpes karmīnsarkanā un baltā krāsā.

Tulpju šķirne ‘Latvija’ veidota kā Nīderlandes dāvana Latvijai par godu pirmajai Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā, kā arī izceļot draudzības saites starp Latviju un Nīderlandi. Oficiāli ‘Latvija’ kā jauna triumfa grupas tulpju šķirne reģistrēta 2015. gada 23. aprīlī. Šo tulpju augstums ir ap 40 cm, ziedkāts un lapas ir stingras, tās zied intensīvi sarkanā krāsā maija pirmajā dekādē, kas iegadās ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu 4. maijā. Ideja par jaunas tulpju šķirnes radīšanu pieder Nīderlandes vēstniekam Latvijā Henkam van den Dūlam, kurš šīs dāvanas izveidi uzticēja pasaulē slavenam un godājamam Nīderlandes uzņēmumam “JUB”.


Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

20171021-1214-latvijai100.jpg

Novadu ziņas