Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piebūves celtniecība varētu izmaksāt ap trijiem miljoniem eiro

Aizkraukles novada domes iecerētā piebūves celtniecība pie novada vidusskolas ēkas Draudzības krastmalā 5 kopā ar mēbeļu un aprīkojuma iegādi varētu izmaksāt 3,2 miljonus eiro. Tomēr precīzas izmaksas būs zināmas tikai pēc iepirkuma. Būvniecību plānots sākt šī gada rudenī.

Piebūves tehnisko projektu veidoja Guntas Kursītes SIA “ARG Projekts” no Kokneses. Pašvaldības projektu vadītājs Dzintars Grundšteins informē, ka projekta pieteikums un pievienotā dokumentācija iesniegta izvērtēšanai Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā, kura to izskatīs apmēram divu mēnešu laikā. Saskaņā ar būvniecības normatīvo aktu prasībām pašvaldība vēl veiks projekta ekspertīzi, tās mērķis ir atrast un izlabot kļūdas, kuras pieļautas tehniskā projekta izstrādes procesā. Pēc Centrālās finanšu un līgumu aģentūras akcepta saņemšanas pašvaldība izsludinās būvniecības iepirkumu. Būvniecību plānots sākt šoruden, tomēr precīzs termiņš pagaidām nav zināms un nav arī pasakāms. Būvdarbi ilgs līdz 2020. gada vidum, tad piebūvei jābūt pabeigtai.

Pēc pašreizējiem aprēķiniem, piebūves celtniecība kopā ar mēbeļu un datortehnikas iegādi, kā arī teritorijas labiekārtošanu varētu izmaksāt 3 202 500 eiro. Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums būs 1 564 280 eiro, valsts budžeta dotācija — 315 209 eiro, pašvaldības finansējums — 1 323 007 eiro. Par projekta finansējumu iecerēts pārbūvēt arī interneta tīklu novada vidusskolas ēkā
 
“Staburags” jau informēja, ka piebūve jāceļ, lai uz to varētu pārvietot sākumklašu  audzēkņus no ēkas Rūpniecības ielā 10, kas ir pilsētas industriālajā teritorijā, kur līdzās darbojas dažādi uzņēmumi. Lai celtniecībai iegūtu Eiropas Savienības fondu finansējumu, tika izveidota Aizkraukles novada vidusskola, apvienojot 1. vidusskolu Draudzības krastmalā 5, Aizkraukles novada ģimnāziju Lāčplēša ielā 21 un Aizkraukles pilsētas sākumskolu Rūpniecības ielā 10. Pašlaik mācības notiek šajās trijās adresēs, bet pēc piebūves uzcelšanas tās norisināsies divās ēkās. Bijušās novada ģimnāzijas un 1. vidusskolas ēkās nav tik daudz brīvu klašu telpu, lai uzņemtu visus sākumskolas skolēnus. Līdz ar piebūves uzcelšanu mācību telpas divās ēkās tiks nodrošinātas visiem novada vidusskolas audzēkņiem, kā arī piebūves ēkā varēs mācīties skolēni ar kustību traucējumiem.

Novadu ziņas