Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvā Aizkraukles logo variantus (aptauja par sev tīkamāko noslēgusies) 2

Aizkraukles novada kultūras namā notikušā pasākuma “Gada notikums 2015” laikā uz lielā ekrāna tika prezentēti iespējamie Aizkraukles logo varianti.

Kad novada kultūras nama direktore Anta Teivāne lūdza zālē esošos nobalsot par, viņuprāt, labāko variantu, apmēram puse zāles nobalsoja par pirmo, bet puse — par otro variantu. Balsojumam bija tikai informatīva nozīme — lai uzzinātu iedzīvotāju viedokli.

Viens variants simbolizē sauli, ratu, riteni, mūžīgo kustību un arī HES turbīnas, vietu, kur dzimst gaisma.  Tas ir līdzīgs latvju ornamentu rakstos sastopamajai saules zīmei. Anta Teivāne gan teic, ka šī varianta iedvesmas avots esot bijis pie Aizkraukles mākslas skolas izveidotā riteņa forma.

Savukārt otrajā variantā iekļauts pilsētas skats ar pulksteni un riteni.

Vairāki aptaujātie Aizkraukles mākslas pasaules pārstāvji par labāku atzinuši riteni un kustību simbolizējošo variantu, jo tas esot vienkāršs, lakonisks, simbolisks. Savukārt otrajā variantā esot par daudz detaļu.

Kāds būs Aizkraukles logo, tas gan vēl nav izlemts. Iespējams, tiks izstrādāts vēl kāds logo variants, varbūt pat notiks  kāda sabiedriskā apspriešana — teic Anta Teivāne. Viņa arī informē, ka logo variantus iesniedza Laura  Lukeviča pēc savas iniciatīvas. Iespējams, ka Aizkrauklei varētu būt pat vairāki logo, kurus izmantot uz veidlapām un suvenīriem.


Aptaujas rezultāti

Portālā www.staburags.lv no 19. līdz 30. janvārim veicām aptauju, kuru no diviem Lauras Lukevičas piedāvātajiem logo variantiem izvēlētos iedzīvotāji. Zīmējumu, kurā attēlots pulkstenis un ritenis, izvēlējās 196 respondenti (23,9%), variants ar riteni — saulīti, kas atgādina latvju saules zīmi, patīk 73 cilvēkiem (8,9%). Savukārt 343 (41,9%) respondenti no šiem neizvēlētos nevienu, viņi domā, ka vajadzētu vēl kādu variantu. Nezinu, man nav viedokļa — tā atbildējuši 207 cilvēki (25,3%).

Komentāri 2

Novadu ziņas