Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieminot Černobiļas AES avāriju, pasniedz piemiņas zīmes

Viena diena, kas mainīja pa­sauli — tā var teikt par avāriju Černobiļas atomelektrostacijā (AES) Ukrainā, kas notika pirms 30 gadiem — 1986. gada 26. aprīlī. Pēc šīs nelaimes daudziem no visas plašās Padomju Savienības, arī Latvijas, bija jādodas palīgā novērst avārijas sekas. Saistībā ar šī notikuma gadadienu Latvijas valsts izveidojusi īpašu Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka piemiņas zīmi, un pirmie tās saņēma cilvēki Pļaviņās un Rīgā.

No Latvijas uz Černobiļu devās ap 6000 iedzīvotāju. No Pļaviņu novada tie arī bija daudzi, bet precīzas šo cilvēku uzskaites nav. Viņiem visiem par godu Pļaviņu kultūras centrā notika svinīgs piemiņas pasākums “Dzīvības vārdā”. Tajā 17 novada cilvēki un viena nesen aizsaulē aizgājušā dalībnieka piederīgie saņēma šo īpašo piemiņas zīmi, ko pasniedza Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks ģenerālis Intars Zitāns. Šo piemiņas zīmi turpmākos trīs  gadus pasniegs arī citiem černobiliešiem, un tai var vēl pieteikties.

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 28. aprīļa numurā vai e versijā šeit.

Novadu ziņas