Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piketā pie Kokneses novada domes pulcējas ap 50 cilvēku; jautājumu par internātvidusskolas reorganizāciju pārceļ uz februāri 8

Protestējot pret Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas reorganizāciju, šodien piketā pie Kokneses novada domes pulcējās ap 50 cilvēku. Piketā piedalījās gan pedagogi, gan audzēkņi, gan viņu vecāki.

Taču lēmums par izglītības iestādes reorganizāciju netika pieņemts. Jautājuma izskatīšana atlikta uz Kokneses novada domes sēdi 2017.gada februārī.

Ievērojot Izglītības likuma normu, kas nosaka, ka par izglītības iestādes likvidāciju vai reorganizāciju attiecīgās institūcijas un personas informējamas ne vēlāk kā sešus mēnešus iepriekš, uz šodienas sēdi jautājums virzīts, lai informētu internātskolas pedagogus, darbiniekus un audzēkņu vecākus par iespējamo mācību iestādes reorganizāciju.

Pašlaik skolā ir apmēram 160 audzēkņu, kas apgūst vispārējās, profesionālās un tālmācības izglītības programmas. Reorganizācija paredz atstāt tikai tālmācības programmas, kas apgūstamas par maksu. Tāpat pašvaldībai jāvienojas ar IZM par atbalstu tiem audzēkņiem, kas jau sākuši apgūt profesionālās programmas. Reorganizējamās internātvidusskolas audzēkņiem tiks nodrošināta izglītība gan novada vispārējās izglītības iestādēs, gan Kokneses internātpamatskolā-attīstības centrā. Nepieciešamības gadījumā pašvaldība nodrošinās arī transporta izdevumu segšanu atkarībā no situācijas katrā ģimenē.

Par situāciju Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolā pašvaldība ir informējusi IZM un Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS).

Komentāri 8

konsalt

Ja jau bērnu mātes dzer ,nerūpējas par bērniem ,nemazgā drēbes, tad varbūt bērnus jāatņem šīm "mātēm" , jāatrod viņiem kārtīgas audžuģimenes. Bet dzīvot internātos tā ir padomju sistēma. Un cik noprotu , tad šie "vecāki " saņem arī dāsnus pabalstus .

pirms 2 gadiem, 2016.12.29 00:37

purvamikelis

Kā nodokļu maksātājs es esmu kategoriski pret to ,ka no manas nodokļos samaksātās naudas tiktu maksāts par slinko vecāku bērnu uzturēšanu internātskolā. Un skaļās bļāvējas skolotājas arī liekas tur dzīvo kā roņi taukos .To haļavu vienreiz vajadzētu izbeigt!

pirms 2 gadiem, 2016.12.29 03:16

daina6640

MUSU PAGASTS NEDOMĀ PAR TIEM BĒRNIEM.VISS IR ATKARĪGS KĀDI IR VECĀKI UN SKOLOTĀJI MANAM BĒRNAM TUR PATĪK VISS.TIE KAS SĒŽ PAGASTĀ VIŅI TIKAI PĒRK MAŠINAS PAR PAGASTA NAUDU, SALDUMUS ĒD VISS KAUT KO.UN JA TU AIZEJ LŪGT PALĪDZĪBU VIŅI TIKAI SKATĀS LAI TIK TU ĀTRAK LASIES ĀRĀ.

pirms 2 gadiem, 2016.12.29 09:30

dagmara.magdara

Esmu par tehnikuma slēgšanu.Bērni bez izglītošanas nepaliks.Bormaņskolas resursi plaši.Laipni gaidīti.

pirms 2 gadiem, 2016.12.29 10:18

konsalt

Uzturēt divas internātskolas piecu kilometru attālumā ir tīrā naudas izšķiešana .Bormaņi var paņemt visus audzēkņus un viss troksnis ir par siltām , labi apmaksātām štata vietām.

pirms 2 gadiem, 2016.12.29 21:51

daina6640

TIKAI NE BORMAŅOS.TĀ DIREKTORE BORMAŅU LAI SAVUS NERVUS AIZIET IZARSTE UZ PSIHENI.TUR BĒRNI, KĀ CIETUMOS DZĪVO TAD JAU LABĀKA IR 100 REIZES VECBEBRU INTERNĀTSKOLA. PAGASTS PELNA NAUDU UZ PILSDRUPĀM, PILSDRUPAS IR JĀBŪT BEZMAKSAS UN SKOLAI NAUDU NEDOT, UN PAGASTAM IR *** VISSSSSSSSSSS.

pirms 2 gadiem, 2016.12.29 23:59

konsalt

Jā tās māmiņas ir ļoti nekulturālas , vai bērnus tādām vispār audzināt .

pirms 2 gadiem, 2016.12.30 18:36

mango09

Viennozīmīgi skola ir jāslēdz, skolēni izglītību var iegūt vispārizglītojošā pamatskolā, Bormaņu internātskolā vai novada vidusskolā, uzskatu, -ka vistīrākā finansējuma nelietderīga izšķiešana. Skolēni bez izglītības nepaliks!!! Cik zināms- daļu darbinieku uz štatu samazināšanu atbrīvoja, neizvērtējot šo darbinieku profesionālās iemaņas, bet arī šie darbinieki vēlējās saglabāt savu darbu...! Piekrītu: "purvamikelis" komentāram- "Un skaļās bļāvējas skolotājas arī liekas tur dzīvo kā roņi taukos .To haļavu vienreiz vajadzētu izbeigt!" un arīdzan "konsalt" komentāriem!!!

pirms 2 gadiem, 2016.12.31 00:31

Novadu ziņas