Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilotprojektā par bezmaksas mediāciju ģimenes strīdos iesaistījušās 112 ģimenes, Aizkrauklē — piecas

Pilotprojektā "Bezmaksas mediācija ģimenes strīdos" iesaistījušās jau 112 ģimenes, informēja Tieslietu ministrijā (TM).

TM šo pilotprojektu realizē kopā ar Sertificētu mediatoru padomi. Tajā iespējams apmeklēt piecas bezmaksas sertificētu mediatoru sesijas, lai risinātu domstarpības starp vecākiem, kas skar arī bērnu intereses, un rastu iespēju uzlabot ģimenes locekļu savstarpējās attiecības.

112 noslēgto mediācijas pakalpojumu sniegšanas līgumu starpā 31 gadījums jau ir izbeigts ar pilnīgu vienošanos vai izlīgumu un septiņi - ar daļēju vienošanos.

Kā skaidroja ministrijā, trīs gadījumos ieturēta pauze, 21 gadījums izbeigts bez vienošanās, tomēr lielākā daļa vēl ir mediācijas procesā.

Visaktīvāk līgumi par pakalpojumu sniegšanu reģistrēti Rīgā - 92. Liepājā un Aizkrauklē tie bija pieci gadījumi, Jelgavā un Kuldīgā divi, savukārt Dobelē, Grobiņā, Ikšķilē, Jūrmalā, Valmierā un Ventspilī pa vienam noslēgtam līgumam.

"Ņemot vērā lielo aktivitāti, projekta gaita tiek uzskatīta par veiksmīgu," tā norādīja ministrijā.

Pilotprojektā kopumā plānots iesaistīt 300 pārus, lai vecāki ar bērniem varētu atrisināt jau tiesā sāktos, kā arī līdz tiesai vēl nenonākušos ģimenes strīdus un domstarpības. Tāpat strīdi, kas tiek atrisināti mediācijas procesā, samazina tiesu noslodzi, jo mediācijas procesā panāktas vienošanās gadījumā, tiesvedība tiek izbeigta.

Novadu ziņas