Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņās īstenots projekts “Gostiņu kultūrvēsturiskais parks”

Pļaviņu novada pašvaldība ir pabeigusi īstenot projektu "Gostiņu kultūrvēsturiskais parks", kura gaitā veikta parka labiekārtošana, kā arī kultūrvēsturisko vērtību apzināšana un attiecīga izpēte.

Gostiņu parks atrodas Pļaviņās, Stiklinieku ielā 1, Lielajā ielā 24 un Mazajā ielā 2. Teritorijas labiekārtošanas projekts veikts saskaņā ar biedrības "Kopsolis" ideju, ar Pļaviņu novada domes līdzfinansējumu un SIA "Pļaviņu DM" atbalstu.

Kultūrvēsturiskā parka projekts izstrādāts, pamatojoties uz Gostiņu vēstures izpēti, kura veikta sadarbībā ar Pļaviņu novadpētniecības muzeju un izmantojot muzeja rīcībā esošos materiālus. Parka koncepcijas pamatā ir Gostiņu vēsturiskie nosaukumi dažādos laika periodos. Skatītāja ceļš sākas ar pilsētas plānu, kurš papildināts ar vēsturiskajām fotogrāfijām. Plāns novietots teritorijas mazākajā daļā tuvu autobusa pieturai, lai ieinteresētu skatītājus apskatīt visu parku.

Parka lielākā daļas sastāv no septiņām atceres vietām, kuras veltītas katra savam Gostiņu nosaukumam ("Gostiņi", "Everestmunde", "Glazmanka", "Trentelberģis", "Zarnu miests" un "Žīdu miests", "Dankeri") un ar to saistīto vēstures posmu.

"Patīkamu noskaņu rada soliņi, celiņu segumi, septiņi tematiski izvietotie laukakmeņi, bet informāciju sniedz stendi. Parka centrā atrodas slīpi pakalnā izvietots Gostiņu ģerbonis, kurš redzams no visām parka vietām. Parks kalpo Gostiņu vēstures izzināšanai, iedzīvotāju un novada viesu atpūtai," skaidrojusi pašvaldība.

Projekta kopējās izmaksas bijušas 9409 eiro.

Projekta īstenošana saistīta ar biedrības "Kopsolis" gūto atbalstu "Aizkraukles rajona partnerības" izsludinātajā atklātajā projektu konkursā Lauku attīstības programmas 2007.-2013.gadam "LEADER" pieejas īstenošanas gaitā.

Novadu ziņas