Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņās mācās pētīt radurakstus

Pļaviņu novada muzeja telpās notika seminārs par dzimtu vēsturi un radurakstu pētīšanu, ko rīkoja Pļaviņu novada bibliotēka sadarbībā ar biedrību “Jēkabpils mantojums”, kas īsteno Zemgales NVO centra un Latvijas Kultūras ministrijas atbalstīto projektu “Stipra dzimta — stipra valsts”.

Semināru vadīja radurakstu pētnieks un Jēkabpils reģiona laikraksta “Brīvā Daugava” redaktors Jānis Apīnis. Interesentu šajā nodarbībā netrūka, un vairāki bija atbraukuši arī no kaimiņu novadiem. Jānis Apīnis stāstīja par savu pieredzi, kas sākotnēji balstījās uz savu radinieku aptaujāšanu, fotogrāfiju, vēstuļu, atmiņu pierakstu vākšanu, kādas metodes vēl labāk izmantot šajā darbā, un pieejamajiem elektroniskajiem rīkiem, kas atvieglo šo procesu.

Novadu ziņas