Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņās notiks IV Latvijas tūrisma informācijas tirgus

9. septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Pļaviņās, parkā pie Kultūras centra (Daugavas ielā 49), norisināsies IV Latvijas tūrisma informācijas tirgus. Tas iecerēts kā viens no Pļaviņu 90 gadu jubilejas pasākumiem.

Tirgū piedalīsies Latvijas tūrisma informācijas sniedzēji, novadu mājražotāji un amatnieki. Tirgus tiek rīkots jau ceturto reizi, lai aicinātu ceļotājus apmeklēt dažādas Latvijas vietas, popularizēt reģionu un novadu tūrisma piedāvājumu – maršrutus, apskates objektus, ekskursijas. Latvijas apceļotājiem šis ir ērts veids, kā uzzināt par aktuālajiem tūrisma piedāvājumiem.

Pļaviņās plaši pārstāvēti būs tūrisma informācijas centri (TIC), dalību pieteikuši gan kaimiņu, gan attālāki novadi: Gulbenes, Preiļu, Daugavpils, Mazsalacas, Smiltenes, Ogres TIC un citi, kā arī Kurzemes tūrisma asociācija, Dabas aizsardzības pārvalde un ar tūrismu saistītās asociācijas vai tūrisma objekti. Amatnieki un mājražotāji piedāvās savus izstrādājumus, degustācijas, darbosies radošās darbnīcas.

Pirmais Latvijas tūrisma informācijas tirgus notika Bauskā un jau kļūst par tradicionālu notikumu, ko ik gadu paredzēts rīkot citā Latvijas pilsētā.

Tāpat no 9. septembra Pļaviņu novada Kultūras centra mazajā zālē būs skatāma izstāde par tūrismu 1930. gados  „Apceļo dzimto zemi”.

Tūrisma tirgus apmeklētājiem būs iespēja vizināties ar kuģīti „Vīgante”, tiks piedāvātas dažādas izklaides bērniem. Novada iedzīvotājus un viesus laukumā pie Kultūras centra pasākuma laikā priecēs „Pļaviņu muzikanti”, kapela „Klintaine”, saksofonists Jānis Briška un JDK „Daugaviņa”.

Pulksten 11.00 ar performanci uzstāsies strauju popularitāti Latvijā un pasaulē guvušais duets “Santehniķi”. Puiši mūzikas radīšanai izmanto savdabīgu instrumentu – trubafonu, kura galvenā sastāvdaļa ir visparastākās santehnikas caurules, bet ”kociņu” vietā tiek izmantotas pludmales čības.

Pulksten 12.00 būs iespēja vērot un piedalīties aizraujošā Zinātkāres centra "ZINOO" eksperimentu šovā. "ZINOO" tic, ka ikvienam cilvēkam piemīt unikāls un neatkārtojams potenciāls, kuru ir jāpalīdz atklāt, rosinot cilvēkā dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām.

Pasākumu vadīs Rīgas improvizācijas teātra aktieris Marģers Majors. Tirgus laikā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties loterijā un laimēt kādu no pārsteiguma balvām, ko būs sagādājuši IV Latvijas tūrisma tirgus dalībnieki.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Uz tikšanos Pļaviņās!

Novadu ziņas