Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņās, pie lapu laukuma, izvietos videonovērošanas iekārtu

Rudenī privātmāju saimniekiem pilsētās nereti aktuāls ir jautājums, kur likt nokritušās koku lapas, kas lielos daudzumos savāktas māju pagalmos. Daudzās pašvaldībās tam rasts risinājums, lai iedzīvotājiem palīdzētu no tām atbrīvoties.

Nesen kritušo lapu savākšanas laukums izveidots Pļaviņās, Baseina ielā. Tur ikviens iedzīvotājs var tās izmest bez maksas, kā arī zarus un sauso zāli, kas savākta, sakopjot savus īpašumus. To visu līdz laukumam jānogādā pašu spēkiem. Šī vieta gan nav domāta citu sadzīves atkritumu izmešanai. Ja iedzīvotāji ievēros šo lūgumu, tad no lapām un citas zaļās masas veidos kompostu, ko vēlāk apstādījumos izmantos pašvaldības labiekārtošanas dienests. Tomēr, ņemot vērā, ka cilvēki mēdz būt arī neapzinīgi, pašvaldība pie lapu savākšanas laukuma izvietos videonovērošanas iekārtu.
Tāpat nobirušo lapu izvešanas pakalpojumu nodrošina arī SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi”. Tās var sabērt uzņēmuma piedāvātajos lielajos maisos, kuru ietilpība ir līdz 600 kilogramiem. To izvešana gan ir par maksu.
SIA “Aizkraukles komunālo uzņēmumu kombināts” vadītājs Zemgus Vītoliņš atzīst, ka pagaidām no iedzīvotājiem nav saņemts pieprasījums pēc šāda pakalpojuma. Privātmājās dzīvojošie paši kompostē kritušās lapas vai arī var tās vest uz “Vidusdaugavas SPAAO” atkritumu šķirošanas laukumu Aizkrauklē, Jaunceltnes ielā 9.
— No 2021. gada pašvaldībai būs jānodrošina iedzīvotājiem iespēja nodot tā dēvētos zaļos atkritumus. Tā ka līdz tam laikam šis jautājums jāsakārto. Viens no risinājumiem ir kompostēšanas laukums pie “Vidusdaugavas SPAAO” atkritumu poligona “Dziļā vāda”, kur jau ved lapas un citu zaļo masu no Aizkraukles, vai arī jāveido savs laukums pie pilsētas. Tas būs pašvaldības lēmums, kā labāk rīkoties, — teica Zemgus Vītoliņš.
Šogad “Aizkraukles komunālo uzņēmumu kombināts” iegādājies speciālo iekārtu, ar ko smalcināt lapas uz vietas pārkraušanas laukumā, lai mazinātu aizvedamo daudzumu. 
Arī Kokneses novadā privātpersonas nav vērsušās pašvaldībā ar lūgumu palīdzēt izvest savāktās kritušās lapas. Ar tām privātmāju īpašnieki tiek galā paši. Pagasta komunālajā nodaļā skaidroja, ka sabiedriskajās vietās savāktās lapas ved vienuviet un veido kompostu, ko ar laiku izmanto apstādījumiem. Līdzīga situācija ir arī citās Aizkraukles reģiona pašvaldībās.

Novadu ziņas