Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņās un to apkaimē notiks starptautiskas militāras sacensības 2

No 2. līdz 4. septembrim Pļaviņās un to apkaimē,  Zemessardzes 55. kājnieku bataljona atbildības teritorijā, notiks starptautiskas militāras sacensības “Zemessardzes patruļa”.

Sacensību organizators, zemessardzes kapteinis Aleksandrs Sotnikovs stāsta, ka šādas sacensības notiek katru gadu, šogad tās tiek rīkotas jau 24. reizi. Taču mūsu pusē tās notiks pirmo reizi. Zināms, ka tajās piedalīsies ap 50 komandu no Dānijas, Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas —  Zemessardzes, Nacionālo bruņoto spēku vienībām un Jaunsardzes. Arī Zemessardzes 55. kājnieku bataljona Aizkrauklē zemessargi gatavojas sacensībām.

Starts tiks dots 2. septembrī pulksten 8.40 pie jauniešu iniciatīvu centra “Ideja” Pļaviņās, Daugavas ielā 50, bet noslēgums un apbalvošana turpat būs 4. septembrī pulksten 10 no rīta, ko ievadīs svinīgs sacensību dalībnieku gājiens, un to pavadīs Zemessardzes orķestra priekšnesumi.

Sacensību laikā 3. septembrī tiks rīkota arī Nacionālo bruņoto spēku diena. No pulksten 10 līdz 15 Raiņa ielā ikviens interesents varēs aplūkot karavīru ekipējumu, aprīkojumu, ieročus, tehniku, būs iespēja nogaršot lauku virtuvē gatavotas pusdienas. Interesentiem šajā dienā būs arī lieliska iespēja vērot daļu sacensību noslēguma posma. Pa ceļam uz Gostiņiem, netālu no zviedru skanstu estrādes, notiks improvizēta mīnu lauka šķērsošana un šķēršļu joslas pārvarēšana, bet pie kultūras centra būs izvietots pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas kontrolpunkts. Savukārt deviņos vakarā pie jauniešu iniciatīvu centra varēs pulcēties uz koncertu un balli.

Sacensību noteikumi nosaka, ka komandai četru dalībnieku sastāvā, atrodoties nosacītā pretinieka teritorijā, jāveic uzdevumi  ar dažādām grūtības pakāpēm 25 – 30 kilometru distancē, kur izvietoti dažādi kontrolpunkti. Kontrolpunktos būs stacionārā kaujas šaušana, nažu mešana, topogrāfija, ieroči, sakari, mīnas un darbības mīnu laukā, objektu izlūkošana, šķēršļota apvidus, ūdens pārvarēšana.

Sacensības organizē Zemessardzes štābs sadarbībā ar 2. Zemessardzes novadu un Zemessardzes 55. kājnieku bataljonu. Šo sacensību mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru taktisko un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā sporta jomā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Visiem, kuri ieplānojuši 2. un 3.septembrī doties pastaigās vai uzturēties Zemessardzes 55. kājnieku bataljona atbildības teritorijā, lūdzam ievērot sacensību organizatoru norādījumus — norāda organizatori.

Komentāri 2

Aizkrauklē novada apkaimists

Ko es desmitos darīšu tirgus laukumā?

pirms 2 gadiem, 2016.08.31 10:35

maskavietis69

Prieks ka Pļaviņās notiek tādi pasākumi!

pirms 2 gadiem, 2016.09.05 11:28

Novadu ziņas