Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņu ģimnāzija no 2021. gada 1. septembra būs Pļaviņu vidusskola

Pamatojoties uz Vispārējās izglītības likuma 40. panta pirmo daļu, kas stājas spēkā 2021. gada 1. septembrī, ir paredzēti divi vispārējās vidējās izglītības iestāžu tipi – vidusskolas un valsts ģimnāzijas (valsts ģimnāzija kā statuss), tādējādi no vispārējās vidējās izglītības iestāžu tipoloģijas izslēdzot vakara (maiņu) vidusskolas un ģimnāzijas.

Saskaņā ar Vispārējās izglītības likuma Pārejas noteikumu 32. punktu pašvaldībām, kuru padotībā ir ģimnāzijas, līdz 2019. gada 28. februārim Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktajā kārtībā bija jāpieņem lēmums par ģimnāziju nosaukumu maiņu vai likvidācijas vai reorganizācijas pabeigšanu līdz 2021. gada 31. augustam, nodrošinot izglītojamo turpmāku izglītošanos atbilstošā izglītības programmā.

Pļaviņu novada ģimnāzijas dibinātājam līdz 2019. gada 28. februārim bija nepieciešams pieņemt lēmumu par Pļaviņu novada ģimnāzijas nosaukuma maiņu.

Vispārējās izglītības likuma Pārejas noteikumu 29. punkts paredz, ka grozījumi Vispārējās izglītības likuma 40. punkta pirmās daļas 3. punktā, kas nosaka ģimnāzijas nosaukuma termiņa izbeigšanos, stājas spēkā ar 2021. gada 1. septembri. Ņemot to vērā, Pļaviņu novada ģimnāzija savu nosaukumu ir tiesīga saglabāt līdz 2021. gada 31. augustam. Saskaņā ar Pļaviņu novada domes 2019. gada 28. februāra sēdes lēmumu no 2021. gada 1. septembra  skolas nosaukums būs Pļaviņu vidusskola.

Novadu ziņas