Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņu novada biedrība “Pirtnieku kopa “Kadiķītis”” popularizēs melno pirti un pirts rituālus

Biedrība “Pirtnieku kopa “Kadiķītis”” īstenojusi projektu “Melnās pirts atpazīstamības un pieejamības uzlabošana”. Projekts realizēts sadarbībā ar biedrību “Aizkraukles rajona partnerība”, izmantojot  Eiropas Savienības fondu finansējumu un Pļaviņu novada domes līdzfinansējumu.

Ar šo iniciatīvu pirtnieku kopa iecerējusi popularizēt latvisko jeb melno pirti, pirts rituālus, veselīgu dzīvesveidu, saudzīgu attieksmi pret dabu, kā arī veicināt uz nacionālo kultūras mantojumu balstītas pirts pieejamību. Projekta rezultātā biedrība iegādājusies galdus, solus, telti, pirtsslotu vannas un izgatavos informatīvu materiālu. Iegādātais pirts inventārs tiks izmantots, lai izglītojošās nodarbībās interesentus iepazīstinātu ar melnās pirts vēsturi, pirts rituāliem, kā arī piedāvātu pirts rituālu vissenākajā no latviskās pirts veidiem — melnajā pirtī. Uzsākta arī sadarbība ar Pļaviņu novada Tūrisma informācijas centru, lai īstenotu kopīgus pasākumus.

Pirts atrodas Pļaviņu novada Aiviekstes pagasta “Austrumos” un ir pieejama ne vien Pļaviņu novada iedzīvotājiem, bet arī citiem interesentiem un tūristiem.

Pirts saistās ar senām tautas tradīcijām, jo tā izmantota ne tikai higiēnisku apsvērumu dēļ, bet arī kā dziedināšanas un jaunas dzīvības rašanās vieta. Tai ir pozitīva ietekme ne tikai uz cilvēka veselību, bet arī psiholoģisko un garīgo labsajūtu. Biedrības “Pirtnieku kopa “Kadiķītis”” locekļi darbojas pirts jomā jau vairāk nekā 40 gadus un uzskata par savu uzdevumu nodot savas darbības laikā uzkrātās zināšanas un prasmes nākamajām paaudzēm, popularizējot senču atstāto mantojumu — pēršanos melnajā pirtī un ar to saistītās pirts tradīcijas.

Novadu ziņas