Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņu novadā noteikts aizliegums atrasties uz upju ledus

Pļaviņu novadā noteikts aizliegums atrasties uz Daugavas un Aiviekstes ledus, liecina novada domes priekšsēdētājas Guntas Žildes (Jēkabpils reģionālā partija) rīkojums.

Dokuments izdots, ņemot vērā laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli Pļaviņu novada administratīvajā teritorijā publiskās vietās esošajās ūdenstilpēs, kā arī Zemes pārvaldības likumu. Paaugstinātas ledus bīstamības periods noteikts Daugavā un Aiviekstē, līdz ar to cilvēki nedrīkst atrasties uz upju ledus.

Rīkojuma izpildi kontrolēs Pļaviņu novada pašvaldības policija.

Kā ziņots, Saeima septembrī galīgajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Zemes pārvaldības likumā, kas paredz, ka pašvaldības turpmāk varēs aizliegt cilvēkiem atrasties uz ūdenstilpju ledus tādās vietās, kur var tikt apdraudēta viņu dzīvība un veselība.

Izvērtējot iespējamo personas un dzīvības apdraudējumu, būs jāņem vērā cilvēku pulcēšanās intensitāte, laikapstākļi, meteoroloģiskās prognozes un iespējamība, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta. Pašvaldība par lēmumu varēs paziņot arī savā interneta vietnē.

Par pašvaldības noteiktā aizlieguma neievērošanu personu varēs saukt pie administratīvās atbildības, ko paredz šī gada jūnijā Saeimā pieņemtie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Novadu ziņas